Na rynku e-commerce pojawia się dużo nowych trendów. Dorota Bachman, współzałożycielka Fundacji Kobiety e-biznesu, prezes Tuzwierzaki.pl, zwracała w trakcie debaty uwagę na trend wypożyczeń i odnawiania produktów.

Na rynku e-commerce pojawia się dużo nowych trendów

- Jest to jeden z najistotniejszych trendów związanych z polityką Environmental Sustainability, wskazywany przez Euromonitor International. W trend ten, zwłaszcza dotyczący mody, już inwestują największe korporacje – ocenia Dorota Bachman.

Jak stwierdza Euromonitor International „po pandemii COVID-19 związek między zdrowiem człowieka a powietrzem, którym oddychamy, wodą, którą pijemy, jedzeniem, które jemy i produktami, które spożywamy, stał się bardziej widoczny”.

„Następna generacja produktów będzie ukierunkowana na korzyści zdrowotne i środowiskowe. Pojawią się nowe możliwości dla firm inwestujących w rozwój i wprowadzanie na rynek produktów mających pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie ludzi i planety” - czytamy w raporcie.

Według Światowego Forum Ekonomicznego przejście do globalnej gospodarki sprzyjającej przyrodzie może wygenerować do 10,1 biliona dolarów wartości biznesowej i 395 milionów miejsc pracy do 2030 roku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl