Karol Okrasa i Pascal Brodnicki po trzech latach kuchennych pojedynków pożegnali się z siecią Lidl. Wszystko wskazuje na to, że nową twarzą marki zostanie Dorota Wellman. Kampanię z jej udziałem zaplanowano na 3 września, a już teraz dzięki prezenterce marka zyskał promocję wartą prawie milion złotych – podsumowuje Press-Service Monitoring Mediów.

8 sierpnia sieć poinformowała na stronie www.kuchnialidla.pl o zakończeniu kampanii „Pascal kontra Okrasa”. Dziennikarze zareagowali na tę informację natychmiastowo. Jednak prawdziwe medialne szaleństwo zaczęło się kilka dni później w związku z coraz to nowszymi doniesieniami na temat tego, kto zastąpi popularny duet kucharzy.

Pierwsza wzmianka o Dorocie Wellman jako nowej twarzy Lidla pojawiła się 14 sierpnia na portalu Jastrzabpost.pl. Informacje te zostały podchwycone 17 sierpnia. Tylko tego dnia pojawiło się 35 materiałów na portalach internetowych, w prasie, telewizji i radiu.

Większość z nich pochodziła ze źródeł branżowych: marketingowych, branży spożywczej oraz plotkarskich. W sumie o współpracy Lidla z Wellman w dniach 17–23 sierpnia opublikowano 95 informacji. Ekwiwalent reklamowy materiałów wyniósł 933 tys. zł.

O nowej kampanii Lidla głośno informowali też internauci na Facebooku. W ciągu siedmiu dni na portalu pojawiło się na ten temat 531 wpisów i komentarzy. Fani najaktywniejsi byli 17 sierpnia – wówczas ukazało się prawie 200 wzmianek. Następny przyrost dotyczył 21 dnia miesiąca i związany był z publikacją pierwszego filmu z udziałem Wellman. Na Twitterze na temat nowej kampanii zamieszczono 110 wpisów.

– Prawie pięciokrotnie niższa liczba materiałów na Twitterze w porównaniu do Facebooka wynika głównie z faktu, że marka nie prowadzi działań w tym medium. Z kolei prężnie działa nowy fan page „Wellman gotuje”, który zgromadził na przełomie kilku dni ponad 170 tys. fanów – tłumaczy Alicja Dahlke, specjalista ds. marketingu i PR z firmy Press-Service Monitoring Mediów.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl