Ile sklepów ma Lidl Polska?

- Sieć sprzedaży Lidl Polska liczy w tej chwili ponad 800 sklepów, ulokowanych na terenie całego kraju. Otwieramy kilkadziesiąt obiektów rocznie i takie tempo ekspansji planujemy utrzymać, rozwijając się w sposób organiczny - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

W jakich lokalizacjach Lidl otwiera swoje sklepy?

- Budujemy nowe sklepy zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach – dbamy o to, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z naszej oferty. Inwestujemy w miejscach dobrze skomunikowanych, stwarzających możliwość budowy komfortowego parkingu. W ciągu najbliższych miesięcy, kolejne sklepy Lidl Polska zostaną otwarte m.in. w województwach śląskim, łódzkim oraz małopolskim - informuje Robaszkiewicz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Grupa Chorten stawia na mocną ekspansję w 3 regionach Polski

Lidl stawia na ekologiczne rozwiązania

- W ramach strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025, nowe obiekty handlowe będą w dalszym ciągu wyposażane w ekologiczne rozwiązania techniczne, takie jak energooszczędne oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, instalacje odzyskujące ciepło z lad chłodniczych itp. Odnosi się to nie tylko do sklepów, lecz także centrów dystrybucyjnych – centra w Bydgoszczy, Będzinie, Mińsku Mazowieckim oraz Dobroszycach są przyjazne środowisku - podsumowuje.

Ile sklepów ma PSH Lewiatan?

 - Obecnie Polska Sieć Handlowa Lewiatan liczy 3200 sklepów, w tym 205 to nowe placówki, które zostały uruchomione w ciągu poprzedniego roku. Lewiatan jest siecią ogólnopolską. Zależy więc nam na równomiernym rozwoju sieci Lewiatan w całym kraju, dlatego też nie preferujemy specjalnie żadnego regionu - informuje nas PSH Lewiatan.

- Rozwijamy sieć w oparciu o dotychczas funkcjonujące formaty placówek handlowych działające w sieci. W tych obszarach mamy największe kompetencje poparte blisko 30-letnim doświadczeniem. Oczywiście testujemy i sprawdzamy różne nowe rozwiązania, zwłaszcza te odpowiadające na bieżące trendy i oczekiwania konsumenckie, ale zdecydowany trzon naszej działalności to placówki średniego i dużego formatu oraz supermarkety - tłumaczy sieć.

CZYTAJ TEŻ: Komunikacja marek spożywczych w 2023 roku: Na co powinny postawić?

Jakie plany ma PSH Lewiatan na 2023 rok?

 - W minionym roku uruchomiliśmy 205 nowych placówek handlowych. To dobry wynik zważywszy na trudną sytuację gospodarczą i niepewne otoczenie geopolityczne w jakim obecnie funkcjonujemy. W bieżącym roku chcemy utrzymać podobne tempo rozwoju naszej sieci i tym samym zwiększać udział w rynku zarówno w ujęciu total, jak też segmencie sklepów 0-500mkw - informuje PSH Lewiatan.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl