W ramach podpisanej umowy Eurocash przejmie od CEDC 14 spółek dystrybucyjnych CEDC: Astor, Dako-Galant, Damianex, Delikates, Miro, MTC, Multi-Ex, Onufry, Panta-Hurt, PHA, PHS, Premium Distributors, Agis oraz Saol Dystrybucja.

- Realizując naszą strategię koncentrowania się na portfelu marek własnych oraz importowanych na wyłączność, podjęliśmy decyzję o sprzedaży naszej działalności hurtowej dystrybucji napojów alkoholowych. Eurocash pozyskuje doskonałą sieć dystrybucji, która od dziesięciu lat jest liderem na rynku hurtowej dystrybucji wyrobów spirytusowych w Polsce, i nadal jest około dwa razy większa od najbliższego konkurenta w dziedzinie hurtowego handlu alkoholami wysokoprocentowymi. Działalność dystrybucyjna posiada bardzo mocną pozycję w segmencie handlu tradycyjnego, w sektorze gastronomicznym oraz w segmencie stacji benzynowych- mówi William Carey, prezes CEDC.

Jednocześnie, CEDC zabezpieczył dystrybucję swoich produktów podpisujac z Eurocash 6-letnią umowę dystrybucyjną dotyczącą marek własnych CEDC oraz alkoholi importowanych na wyłączność na terenie Polski. Umowa dystrybucyjna zawiera kluczowe postanowienia dotyczące minimalnego poziomu zapasów, określa warunki handlowe, w tym dotyczące cen i rabatów, oraz innych programów promocyjnych.

- Portfel naszych własnych i importowanych marek, jakie będą dystrybuowane przez Eurocash, stanowi ok. 20 do 30 proc. sprzedaży CEDC w Polsce. Podpisana umowa dystrybucyjna zapewni stabilność naszej sprzedaży, promocji, poziomu zapasów, przepływów pieniężnych i innych najważniejszych wskaźników handlowych. Będziemy nadal rozwijać nasz zespół odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, który pozostanie w CEDC i będzie w dalszym ciągu obsługiwał naszych głównych klientów z segmentu handlu tradycyjnego i gastronomii, a także zespół obsługi kluczowych klientów, w tym sieci, który ma największy udział w sprzedaży realizowanej przez CEDC - wyjaśnia William Carey.

CEDC jest jednym z największych producentów wódki na świecie. W Polsce i Rosji produkuje takie marki jak m.in.: BOLS, Absolwent, Żubrówka, Soplica, Green Mark, Zhuravli i Parliament.

Eurocash jest jednym z największych dystrybutorów hurtowych i detalicznych produktów FMCG w Polsce, zarządza siecia ponad 100 hurtowni, a także sieciami handlowymi Delikatesy Centrum, Iga oraz ABC.

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl