Europejczycy chcą częściej płacić kartami
Najnowsze badania MasterCard pokazują, że Europejczycy cenią sobie wygodę płatności bezgotówkowych podczas wakacji. Analiza wskazuje, że aż 91% badanych Europejczyków ma przy sobie kartę na wakacjach, w porównaniu z 60% respondentów, którzy korzystają z tej formy płatności w innych okresach. Badania informują także, że 53% ankietowanych chciałoby częściej móc płacić kartą podczas wakacyjnego wypoczynku.
Według Jennifer Rademaker, dyrektor działu Head of Core Products Europe w MasterCard bezgotówkowy styl życia staje się łatwiejszy każdego dnia. - Europejscy konsumenci jasno dostrzegają zalety elektronicznych płatności podczas wakacji i w konsekwencji, coraz częściej chcą z nich korzystać.
Głównymi powodami, dla których Europejczycy preferują płatności kartą są: wygoda (65%), obawa, że gotówka może zostać skradziona (41%), bezpieczeństwo (38%), brak wystarczającej ilości gotówki w portfelu (37%), szybkość (34%) oraz dokładniejsze śledzenie wydatków (30%).
Dodatkowo, 44% Europejczyków jest przekonanych, że ze względu na tempo rozwoju innowacji, gotówka niedługo pozostanie reliktem przeszłości. Zdumiewające jest to, że 50% konsumentów w Europie wierzy, iż gotówka jest najtańszą formą płatności. W rzeczywistości każda osoba płaci (zwykle nie zdając sobie z tego sprawy) za przetwarzanie, obieg i ochronę twardej waluty. Dla przykładu, każdego Niemca rocznie obieg gotówkowy kosztuje 150 Euro[1].
Europejczycy na wakacjach niezwykle cenią szybkie i wygodne rozwiązania: 51% badanych wczasowiczów uważa, że szukanie bankomatu podczas urlopu to strata czasu. Mógłby być on spożytkowany na plaży lub w innym ciekawym miejscu. 29% turystów zwykle czuje się zagubionych, gdy otrzymują informację o niemożności zapłaty kartą. Jednakże nie w każdej sytuacji, są pewne wydatki, za które mieszkańcy starego kontynentu niechętnie płacą kartą. Drobne zakupy zwykle opłacane są gotówką. Płacimy w ten sposób również za pocztówki (85%), lody i przekąski (84%), napiwki dla kelnerów (83%), taksówki (77%) czy pamiątki (61%).


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.