„Francuska spółka matka Leroy Merlin poinformowała 24 marca b.r., że podjęła decyzję o wstrzymaniu dalszych inwestycji tej marki w Federacji Rosyjskiej” – taki lakoniczny komunikat Leroy Merlin wydał w poniedziałek, 28 marca. Do tej pory sieć obstawała przy swoim wcześniejszym wyborze – prowadzeniu sklepów w Rosji oraz rozszerzaniu zakresu usług i gamy towarów.

Wraz z Leroy Merlin działalność prowadzą w Rosji także m.in. Decathlon, Auchan Orsay, Bricoman, Orsay czy Norauto.

We wtorek także Decathlon postanowił stawić czoła krytyce i wstrzymać swoja działalność w Rosji. Jak poinformował we wtorek po południu Reuters, francuska sieć sklepów sportowych w komunikacie prasowym oznajmiła, że zawiesza działalność w Rosji.

Jak już pisaliśmy, Leroy Merlin w Rosji rekrutuje obecnie ok. tysiąca pracowników. Spółka zapowiedziała w rozmowach ze swoimi klientami, że będzie rozszerzać asortyment i zakres usług. Tymczasem jeden ze sklepów na Ukrainie został doszczętnie zniszczony w ataku rakietowym przypuszczonym przez Rosjan. Zmarło w jego wyniku minimum 8 pracowników sklepu.

Spółka odcięła także od komunikacji korporacyjnej swój oddział na Ukrainie uniemożliwiając pracownikom z innych krajów kontakt z osobami z Ukrainy i jakąkolwiek pomoc.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl