Dla galerii wręcz zabójcza stała się ogromna konkurencja powstających w mieście jak grzyby po deszczu kolejnych centrów handlowych - czytamy na gazeta.pl. Ale o dziwo największymi rywalami okazały się nie usytuowane w niedalekim sąsiedztwie centra Auchan (przy ul. Produkcyjnej i Hetmańskiej), ale te w centrum miasta - Galeria Biała i Galeria Alfa. Właściciele tych obiektów natychmiast po otwarciu rozpoczęli batalię o klienta i bardzo szybko ją wygrali. Liczne happeningi i akcje promocyjne skierowane do niemal każdej grupy wiekowej, odczuwalne obniżki cen i przede wszystkim reklamy na bilboardach widoczne w całym mieście - musiały przynieść skutek. Galeria przy Wrocławskiej trochę zapomniana i niemodna stała się osiedlowym supermarketem. Po całą resztę białostoczanie, nawet ci mieszkających w jej okolicy, zaczęli jeździć do innych miejsc. Spadek zainteresowania galerią zauważyli chyba wszyscy, poza samym właścicielem, który do tej pory upiera się, że liczba odwiedzających ją z każdym rokiem się zwiększa.

- Płaciliśmy gigantyczne, nieproporcjonalne do naszych zarobków czynsze, tymczasem właściciel galerii zamiast podjąć faktyczną walkę o klienta, rozpoczął walkę z nami. Zamiast zorganizować akcję promocyjną, która położyłaby na łopatki konkurencję, Carrefour skupił się na tym, by na każdym kroku udowodnić nam jakimi jesteśmy nieudacznikami - narzekają w rozmowach z Gazetą Wyborczą byli najemcy i przypominają, że sami wielokrotnie zgłaszali właścicielowi swoje pomysły na promocję obiektu.

To właśnie najemcy prowadzili rozmowy z jednym z piłkarzy Jagiellonii, który zgodził się zostać "twarzą" galerii - informuje Gazeta Wyborcza. Z operatorami telefonii komórkowej - by stworzyć system, który do wszystkich odwiedzających galerię automatycznie wysyłał sms z informacją o promocjach. Planowali też wiele ciekawych happeningów i imprez z okazji Dnia Dziecka, Dnia Babci, Walentynek itd. Jednak - jak twierdzą najemcy - przez trzy lata funkcjonowania obiektu, wywalczyli jedynie stworzenie w galerii kącika do zabaw dla najmłodszych. Mają ogromny żal do właściciela galerii, że nie podjął nawet próby walki o klienta.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl