Polacy kupują grzejniki na Empik.com

Zwiększone zainteresowanie produktami z kategorii Ogrzewanie jest widoczne już od połowy września. W porównaniu do zeszłego roku są to nawet czterocyfrowe wzrosty. Popularność grzejników wzrosła prawie 12-krotnie, a koców elektrycznych – aż 14-krotnie. Niemal 5-krotnie większym powodzeniem cieszą się też termowentylatory.
W tym sezonie otulać nas będą nie tylko elektryczne koce. Klienci Empik.com chętnie zamawiają też elektryczne poduszki, które zanotowały trzykrotny wzrost zainteresowania, a także nowość – elektryczne buty. Coraz więcej osób z myślą o mroźnych wieczorach sięga również po termofory – ich popularność wzrosła niemal dwukrotnie w porównaniu do ubiegłego roku. W tym sezonie hitem okazały się te w atrakcyjnych formach pluszowych zwierząt.

– Elektryczne koce, poduszki i buty to bezdyskusyjnie przeboje ostatnich tygodni. Zauważamy także dwu- i trzycyfrowe wzrosty zainteresowania w kategoriach tradycyjnych pościeli. Obserwujemy mocny trend na kołdry obciążeniowe i relaksacyjne, a także modne ostatnio koce z rękawami. Na Empik.com, w ofercie własnej i w ramach EmpikPlace, mamy ponad 8 tys. ofert na koce, pledy i narzuty. Jesteśmy więc przygotowani nawet na najchłodniejsze dni 

– komentuje Marzena Rybicka, Dyrektorka Handlowa Empik.com.

Biokominki, stojaki na drewno i kubki termiczne - Polacy szykują się na chłodną zimę

W sezonie grzewczym chcemy też zadbać o jakość powietrza zarówno na zewnątrz, jak i w domu. – Już teraz widzimy dużą dynamikę sprzedaży oczyszczaczy i nawilżaczy powietrza. W związku z zawirowaniami na rynku energii grzewczej już przed sezonem notujemy dwukrotnie większe zainteresowanie różnego typu filtrami. Spodziewamy się, że wzrosty te będą jeszcze większe, gdy temperatury znacząco spadną

– prognozuje Stanisław Karcz, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Sprzedawców EmpikPlace.

Klienci Empik.com nie tylko zbroją się na walkę z nadciągającymi mrozami, lecz także dbają o przytulną atmosferę. Od połowy września do końca października złożyli dwukrotnie więcej zamówień na świece niż w tym samym okresie rok temu. Znacznie większym zainteresowaniem cieszą się też biokominki i wszelkie akcesoria, np. stojaki na drewno. Niskim temperaturom łatwiej stawić czoła, popijając rozgrzewającą kawę czy herbatę – dowodem na to jest dwukrotnie większy popyt na kubki termiczne.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl