Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Handel w niedziele. Jak będzie czynna Żabka od 1 lutego?

Od 1 lutego 2022 roku wchodzą w życie zmiany w zakazie handlu w niedziele. Czy sklepy Żabki będą w niedziele zamknięte?
  • Autor: Olimpia Wolf
  • Data: 24-01-2022, 11:06
Handel w niedziele. Jak będzie czynna Żabka od 1 lutego?
Zmiana przepisów: Jak będzie czynna Żabka od 1 lutego? Fot. materiały prasowe

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

20 października 2021 roku w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Ustawa wchodzi w życie 1 lutego.

Uszczelnienie handlu w niedziele - na czym polega?

Główny cel ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni to uszczelnienie obowiązujących przepisów tak, aby sklepy nie powoływały się na wyłączenie dotyczące placówki pocztowej do obchodzenia zakazu.

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zych 2022-01-25 21:51:50

    Franczyzobiorcy są zmuszani do otwarcia w Niedzielę niestety taka polityka nacisku i zastraszania w żabce panuje a sklepy które przekroczą 40% obrotu na papierosach biletach prasie i lotto mogą postawić za kasą pracownika i taka to zmiana

    Odpowiedz
  • Przemek 2022-01-26 02:11:52

    Czym jest niedziela że taka specjalna żeby sklepy były zamknięte w tym dniu? Otóż niczym innym niż poniedziałek środa czy sobota więc nikt nie powinien ingerować w to czy sklep jest otwarty czy zamknięty

    Odpowiedz
    • Jacek 2022-01-26 07:40:43

      Ty zamkowy cieciu ile dostałeś za tą wypowiedzi a ty śmieciu pracujesz w niedziele pewnie nie

      Odpowiedz
      • Radek 2022-01-26 08:05:09

        No tak jacek nie zgadzać się z czyjąś wypowiedzią to odrazu nazywać kogoś śmieciem ... Poziom wioski pod Warszawą czy tak cię wychowano ? Kazdy może się wypowiedzieć wyrazić . Oi nie ładnie ... Do ponownego wychowania do mamusi

      • Monika 2022-01-26 20:03:19

        Jeśli nie pasuje Ci praca w niedzielę to przekwalifikuj się a nie próbuj zmieniać całego systemu pod swoje nieudane i nieudolne życie, Sieroto życiowa

      • Magda 2022-01-27 14:12:20

        Nawet za głębokiej komuny sklepy byłe zamknięte. Nikt jakoś z głodu nie umarł. W soboty były otwarte do 15. Zawód sprzedawaca należy szanować. Oni też mają rodziny i chcą spędzić z dziećmi i rodziną weekend. Niedzielę nie są do spędzania z rodziną w GALERIACH I SKLEPAĆ. WŁAŚCICIELE SKLEPÓW CHCĄ KASY NA ROZPUSTĘ TO NIECH PRACUJĄ NAWET 24 H. TO ICH PROBLEM. Niewolnictwo się skończyło!!!!!!!

      • Łucja 2022-01-29 15:58:35

        Pani Magdo, niestety nie mogę odpowiedzieć na Pani komentarz. Jakim prawem decyduje Pani za osoby, które chcą pracować w weekend lub tylko w weekend mogą? Skoro jest Pani za zakazem handlu w niedziele to bardzo proszę nie zamawiać jedzenia w tym dniu, nie wchodzić do restauracji, nie dzwonić na pogotowie/policję, bo oni też chcą mieć wolne w niedziele!!! Polecam się puknąć w głowę, bo przez takie zakały w Polsce jest tylko coraz gorzej.

      • Olek 2022-01-31 13:50:48

        Tak, Magdo ma Pani 200% racji. Koniec dla hołoty wałęsającej się PO "Galeriach" TAK JEST W CAŁEJ EUROPIE ! -a do Radka , to Warszawa jest zacofanym ciemnogrodem w całej europie dzięki takim jak ty wsiunom !!!

  • Śląsk. 2022-01-27 08:28:14

    Otwierać sklepy, ludzie wam PiS pieniądze rozdaje to się w (...) poprzewracało. Ja bym wam dał łopatę i kopać. Darmozjady. Ja nie otrzymuje nic i nie narzekam.

    Odpowiedz
  • HANDEL 2022-01-30 23:03:42

    LUDZIE POLACY BY SIĘ NA TO NIE ZGODZILI ŻEBY NAWET ŻABKI ZAMKNĄĆ ŻABKA JUŻ MA NOWĄ FURTKĘ ŻEBY W NIEDZIELE OTWORZYĆ SKLEP

    Odpowiedz
  • HANDEL 2022-01-30 23:09:07

    JA WOLĘ W NIEDZIELE SKLEPY WSZYSTKIE OTWARTE TRZEBA CIERPLIWIE CZEKAĆ WŁAŚĆICIELE SKLEPÓW NAPEWNO ZNAJDĄ JAKĄŚ NOWĄ FURTKĘ JA ZA TYM JESTEM

    Odpowiedz
    • KAROLINA 2022-02-14 22:15:32

      Ludzie czy my wracamy do komuny? Niech każdy z Was tak szczerze odpowie sobie na pytanie ile razy w niedziele zabrakło Wam czegoś w domu i teraz pytanie kurcze gdzie to kupić jak wszystko zamknięte? Niech otwierają sklepy Ci co chcą zarobić nie wykorzystując przy tym lub narzucając to innym. Staje za ladą właściciel i tyle,Chyba że ktoś z pracowników godzi się na pracę za porozumieniem stron. Ja też pracuję w niedzielę i to po 24 godz na dobę i co mam powiedzieć? Dziś niedziela więc zostawiam obiekt chroniony otwarty i wójta co chceta Tak? Pomyślćie trochę zanim się wychylicie

      Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Masz pytania? Napisz!
premium@portalspozywczy.pl
subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku



Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.