"Chcemy rozwijać sieć parków handlowych Stop.Shop. w Polsce. Mamy już nieruchomości pod trzy nowe projekty, najnowszą w Mławie. Obecnie pracujemy nad pozyskaniem nowych działek, aby rozwijać ten segment. Prowadzimy rozmowy dotyczące 5-6 nowych lokalizacji" - powiedział dziennikarzom Zehetner. Dodał, że czas budowy jednego parku handlowego wynosi ok. 12 miesięcy.

Parki handlowe Stop.Shop. są obecne w sześciu krajach Europy: Austrii, Czechach, Polsce, Słowenii, na Słowacji i Węgrzech. W ramach sieci powstały do tej pory 44 obiekty o łącznej powierzchni pod wynajem 310 tys. m kw. w miastach liczących 30-150 tys. mieszkańców, o ustandaryzowanym formacie od 3 tys. do 15 tys. m kw.

"W tej chwili chcemy skupić się na parkach handlowych, ale cały czas mamy oczy otwarte na nieruchomości w ramach innych segmentów rynku. Ponadto, niektóre inwestycje w Polsce są już w trakcie realizacji" - poinformował Zehetner.

Immofinanz jest w trakcie budowy centrum handlowego Tarasy Zamkowe w Lublinie o 38 tys. m kw. powierzchni najmu. Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień 2014 r. Jej koszt to ok. 80 mln euro.

Spółka realizuje również projekt biurowy Nimbus w Warszawie o 19 tys. m kw. powierzchni najmu. Zgodnie z harmonogramem budynek ma zostać oddany do użytku latem 2014 r., a koszt inwestycji to ok. 35 mln euro.

Immofinanz buduje także III etap projektu mieszkaniowego Dębowe Tarasy w Katowicach na 317 mieszkań. Zakończenie inwestycji zaplanowano na zimę tego roku. Koszt inwestycji to ok. 13 mln euro.

Zehetner poinformował, że co roku grupa stara się sprzedawać nieruchomości za ok. 500 mln euro i przeznaczać te środki na nowe inwestycje.
Immofinanz zadebiutował na warszawskiej giełdzie w ramach double-listing we wtorek, 7 maja. Spółka jest już notowana na giełdzie w Wiedniu. Debiutowi nie towarzyszyła emisji akcji.

"Na razie nie planujemy emisji akcji ani obligacji, ale możliwe, że pod koniec roku zdecydujemy się na przeprowadzenie oferty publicznej jednej z naszych spółek w Niemczech" - powiedział prezes.

Kurs akcji Immofinanz spadł na otwarciu w debiucie na rynku głównym GPW o 0,15 proc., do 13,31 zł, a ok. godz. 11.50 za jedną akcję spółki płacono 13,22 zł, po 0,83-proc. spadku.

Immofinanz informował wcześniej, że wejście na warszawski parkiet pozwoli mu rozszerzyć krąg potencjalnych inwestorów oraz powinno wpłynąć na zwiększenie płynności na akcjach spółki.

Immofinanz jest jedną z większych spółek z branży nieruchomości w Europie. W jej portfelu znajduje się obecnie ponad 1.810 nieruchomości o łącznej wartości ok. 10,49 mld euro. Spółka działa w Austrii, Niemczech, Rumunii, Polsce, Rosji, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl