Czerwona Torebka poinformowała, że zawarła list intencyjny, dotyczący przejęcia firmy Małpka, posiadającej sieć 91 sklepów spożywczo-monopolowych Małpka Express. Jej właścicielem jest Mateusz Świtalski - czyli syn Mariusza Świtalskiego, szefa rady nadzorczej i większościowego akcjonariusza Czerwonej Torebki. W zamian za wniesiony aport giełdowa spółka ma wyemitować do 21,8 mln akcji. Ich ceny nie podano, ale ma być zbliżona do rynkowej. To daje wycenę na poziomie prawie ćwierć miliarda złotych. Według rozmówców Parkietu, na pierwszy rzut oka to bardzo dużo.

Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych uważa, że spółka powinna przekazać więcej informacji na temat podmiotu, którego dotyczy list intencyjny. Sprawę analizuje też Komisja Nadzoru Finansowego.

Mariusz Świtalski to twórca takich marek jak Żabka czy Biedronka. Jego nazwisko kojarzone jest przede wszystkim z handlem. Widać wyraźnie, że właśnie w tym kierunku ewoluuje strategia Czerwonej Torebki - choć jeszcze podczas grudniowego IPO analitycy opisywali ją raczej jako dewelopera. Teraz rynek jest zdezorientowany i czeka na jasną strategię dla grupy - czytamy w Parkiecie.

Przeczytaj także:

Czerwona Torebka przejmie od Świtalskich sieć Małpka Express

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl