Jak są czynne sklepy w święta?

Aldi. Sklepy otwarte będą 24 grudnia od 6.0 do 13.00. W pozostałe dni, to jest od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00. Godziny otwarcia sklepów w niedziele handlowe to: 9:00-20:00. 25 i 26 grudnia placówki Aldi będą zamknięte.

Auchan. Szczegółowe godziny otwarć sklepów Auchan dostępne są na stronie www.auchan.pl/pl/znajdz-sklep. Różnią się one w zależności od sklepów. Średnio sklepy czynne są od 7.00 do 22.00. W niedziele handlowe w grudniu godziny pracy sklepów nie ulegają zmianie. W Wigilię sklepy Auchan będą otwarte do godz. 13.00.

Biedronka. 25 oraz 26 grudnia sklepy sieci zostaną zamknięte.

Kaufland. Sklepy Kaufland są czynne od poniedziałku do soboty w godz. 6:00-22:00 oraz w każdą niedzielę w godz. 9:00-20:00 (poza sklepem w Zielonej Górze przy ul. Energetyków, który jest otwarty tylko w niedziele handlowe). W dniach 21-23.12 markety będą otwarte do godz. 24:00 z wyjątkiem następujących lokalizacji: Biłgoraj, Końskie, Świdnik, które będą czynne do godz. 22:00. W Wigilię sklepy Kaufland będą otwarte do godz. 13:00, a w Sylwestra – do godz. 18:00. 25 i 26 grudnia sklepy będą nieczynne. 

Które sklepy będą otwarte w święta?

Grupa Chorten. Sklepy Grupy Chorten są niezależnymi podmiotami, a więc każdy właściciel samodzielnie decyduje, czy będzie chciał wydłużyć godziny pracy. Jednak większość placówek będzie przed świętami pracować w standardowych dla siebie godzinach. W wigilię Bożego Narodzenia sklepy Grupy Chorten pracują zgodnie z ustawą do godz. 14.00. Większość sklepów partnerskich zamknięta będzie 26 grudnia, ale kilkadziesiąt punktów w kraju, które mają zgodnie z prawem taką możliwość, zamiera się otworzyć, by służyć awaryjnymi zakupami.

Grupa Muszkieterów. Sklepy Grupy Muszkieterów są prowadzone przez niezależnych przedsiębiorców, którzy indywidualnie decydują o godzinach otwarć poszczególnych placówek. Dotyczy to także okresu przedświątecznego. 

Lewiatan. Każdy ze sklepów indywidualnie decyduje o godzinach otwarcia placówki, dostosowując się tym samym do potrzeb okolicznych mieszkańców. Decyzję o otwarciu sklepu podejmuje franczyzobiorca, a informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach.   

Lidl. 23 grudnia (czwartek) sklepy Lidl Polska będą czynne w standardowych godzinach. 24.12 (w Wigilię) placówki można odwiedzić do godziny 13:00. 25.12 (sobota) oraz 26.12 (niedziela) sklepy zostaną zamknięte. 

Netto. 20-23 grudnia sklepy sieci będą czynne w godzinach 6-23. 24 grudnia - placówki Netto będą czynne w godzinach 6-13. 30 grudnia będą czynne w godzinach 6-23, a 31 grudnia - w godzinach 6-18. 

Stokrotka. Od 20 do 23 grudnia sklepy w formacie supermarket i market będą funkcjonowały w swoich standardowych godzinach. W pojedynczych przypadkach, wybrane placówki mogą mieć indywidualnie dopasowane godziny zamknięcia. W Wigilię (24 grudnia) sklepy skończą pracę o godz. 13:00. W Święta Bożego Narodzenia (25, 26 grudnia), w Nowy Rok (1 stycznia), 2 stycznia oraz w Święto Trzech Króli (6 stycznia) sklepy Stokrotka będą nieczynne. 

W aplikacjach można sprawdzić godziny otwarcia placówek

Żabka. Zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, 24 grudnia wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14:00. Po godz. 14:00 decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach, na stronie www.zabka.pl oraz w aplikacji żappka. Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek.  Święta Bożego Narodzenia - w tych dniach obowiązują zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach, na stronie www.zabka.pl oraz w aplikacji żappka.       

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl