- Jest to nasz wzorcowym sklep drogeryjny w Luksemburgu. Pierwsze trzy dni jego działania pokazują bardzo duży potencjał. Obroty już teraz przewyższyły nasze oczekiwania – komentuje Kamil Kliniewski, prezes Kerdos Group.

Kolejne otwarcia drogerii Meng zaplanowane są na koniec trzeciego kwartału tego roku, po wcześniejszym uruchomieniu formatu franczyzowego z operatorem spożywczym (podpisany list intencyjny z siecią Carrefour). Pierwsze ustalenia odnośnie liczby lokalizacji mają zapaść do końca maja.

- Koncept franczyzowy w ramach obecnych lokalizacji (powierzchnia jednostkowa do 650 mkw.) polega na uruchomieniu na tej samej powierzchni również formatu spożywczego. Uważamy, że jest to bardzo dobra droga rozwoju. W trzecim kwartale ruszy także sklep internetowy "pick & collect" naszych drogerii w Luksemburgu – zapowiada Kliniewski.

Na bogatym rynku luksemburskim Meng Drogerie posiadają 25 lokalizacji (dworce, pasaże, galerie handlowe, główne ulice). Kerdos Group kontroluje poprzez swoją niemiecką spółkę zależną DC Service 25 proc. udziałów w Meng Drogerie+. Trwające negocjacje zmierzają do zakupu kolejnych 25 proc. udziałów już w drugim kwartale br., co pozwoliłoby na rozpoczęcie konsolidacji wyników finansowych Meng Drogerie od trzeciego kwartału br. Cały proces akwizycyjny ma zakończyć się zdecydowanie wcześniej niż pierwotnie zakładano, czyli przed rokiem 2017. Meng Drogerie nie posiada zadłużenia i w znaczący sposób może poprawić wyniki Grupy Kerdos.

Kerdos Group w Europie Zachodniej wspiera rozpoczęcie od 20 kwietnia br. notowań akcji (dual listing) na giełdzie we Frankfurcie. Do końca maja br. planowane jest sukcesywne rozpoczęcie notowań w trybie dual listing na tamtejszej giełdzie wszystkich serii obligacji Kerdos Group SA.

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl