Na mocy podpisanych w marcu umów do grona marek dostępnych w Galerii Katowickiej dołączyły właśnie m.in: EMPIK, SMYK, Tally Weijl, i Gerry Weber. - Choć do otwarcia Galerii Katowickiej zostało jeszcze kilka miesięcy, pierwsze powierzchnie handlowe już są przygotowane dla najemców. Komercjalizacja dobiega końca, a do wynajęcia pozostało już niewiele powyżej 10 proc. powierzchni. W zasadzie to już ostatni moment na decyzje najemców dotyczące obecności w Galerii Katowickiej, ponieważ wkrótce nie będziemy mieli wolnych lokali - mówi Agata Brzezińska, country manager firmy Neinver Polska, budującej Galerię Katowicką.

Otwarcie Galerii Katowickiej znacząco zwiększy podaż przestrzeni handlowych w tym regionie, która pomimo doskonałych warunków, była niższa niż średnia w kraju. Rzeczywista wielkość Aglomeracji Górnośląskiej dla wielu osób bywa zaskoczeniem - to prawie 3 mln mieszkańców. To ponad pół miliona więcej niż w wypadku drugiej w kolejności aglomeracji warszawskiej. Co zaskakujące, Śląsk wyprzedza Warszawę również w zarobkach: średni miesięczny zarobek katowiczanina to 4 949 zł, a warszawiaka 4 821 zł.

Pomimo tego, że powyższe czynniki sprawiają, że Katowice i okolice to doskonała lokalizacja dla centrów handlowych, liczba mkw. nowoczesnych przestrzeni handlowych (GLA - Gross Leasable Area) na tysiąc mieszkańców regionu, wcale nie należy do najwyższych. Śląsk, pod tym względem, zajmuje 7. miejsce za Trójmiastem, Wrocławiem, Poznaniem, Warszawą, Łodzią i Szczecinem. W najbliższym czasie te statystyki ulegną zmianie, głównie dzięki oferującej ponad 50 tys. mkw. Galerii Katowickiej.

- W 2008 roku podpisaliśmy z Grupą PKP umowę, w ramach której, w październiku 2012 roku oddaliśmy do użytku jeden z najnowocześniejszych w kraju dworców kolejowych, a w lutym br. podziemny terminal autobusowy. Teraz koncentrujemy się na zakończeniu budowy i komercjalizacji sąsiadującej z obu obiektami Galerii Katowickiej - m owi Monika Olejnik-Okuniewska z firmy Neinver Polska, inwestora wielofunkcyjnego kompleksu komunikacyjno-handlowo-biznesowego, którego częścią jest Galeria Katowicka.

Oprócz sklepów znanych i popularnych marek, klienci znajdą w Galerii Katowickiej szereg punktów usługowych, supermarket Stokrotka oraz zróżnicowaną ofertę restauracji i kawiarni. Dużym magnesem przyciągającym mieszkańców Śląska do Galerii Katowickiej będzie Multikino, które jest jedyną siecią kin w Polsce, która w ubiegłym roku odnotowała wzrost frekwencji. Multikino w Galerii Katowickiej będzie jednym z najnowocześniejszych multipleksów w Polsce.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl