Nowe centrum dystrybucyjne Lidla

Sieć sklepów spożywczych Lidl planuje uruchomić kolejny magazyn w Polsce. Najnowsze centrum dystrybucyjne ma powstać pod Olsztynem, w okolicy Gietrzwałdu. Sam teren inwestycji to około 40 hektarów. W pierwszym etapie pod zabudowę przeznaczona zostanie połowa terenu. Sama hala będzie miała około 80 tys. metrów kwadratowych. Drugi etap związany jest z rozwojem sprzedaży internetowej, wysyłkowej.

CZYTAJ TEŻ: Wielkie centrum dystrybucyjne Lidla i wielki protest mieszkańców

Megacentrum Lidla: Sprzeciw mieszkańców

Ten pomysł nie przypadł do gustu grupce mieszkańców gminy. Pojawiły się głosy, że powstanie megacentrum przy drodze Gietrzwałd – Łajsy to w konsekwencji ogromne natężenie ruchu i nieustanny hałas. Wzrost ruchu samochodów ciężarowych wpłynie na stan dróg oraz bezpieczeństwo pieszych, a zwłaszcza dzieci. Istnieje też obawa, że przez budowę inwestorów Lidl spadnie atrakcyjność działek.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Protest mieszkańców Gietrzwałdu. Mamy stanowisko Lidla

— Wpłynęła petycja grupy ludzi, która jest przeciw budowie megacentrum. Zawsze znajdzie się ktoś przeciwny nowym inwestycjom, kto może powiedzieć, że rzepak ładnie wygląda i pachnie na wiosnę. Owszem, mi też się to podoba, ale wiele miejscowości kiedyś inaczej wyglądało, podobnie Gietrzwałd — mówi wójt gminy Gietrzwałd Jan Kasprowicz.

Więcej na: gazetaolsztynska.pl.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl