Powstaje Retail Park Dzierżoniów

Na powierzchni 14 tys. mkw. GLA znajdzie się ponad 20 sklepów. Wśród nich obecne będą m.in. Cropp, House, Sinsay, Rossmann, Pepco, RTV Euro AGD i Martes Sport. Ofertę spożywczą retail parku stworzy supermarket Lidl. Powierzchnia supermarketu wyniesie ok. 2 tys. mkw. Dla zmotoryzowanych klientów na terenie retail parku udostępniony zostanie parking na 400 pojazdów wyposażony m.in. w stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. 

- Pracujemy nad tym, aby Retail Park Dzierżoniów był główną destynacją zakupową dla Dzierżoniowa oraz całego powiatu dzierżoniowskiego. W tym kontekście wybór sieci Lidl jako operatora spożywczego był zupełnie naturalny. Proces komercjalizacji jest na finalnym etapie, dzięki podpisanej w ostatnich dniach umowie z siecią LIDL zbliżamy się do poziomu 70% podpisanych umów, a pozostała jeszcze wolna powierzchnia jest zarezerwowana przez konkretnych najemców i trwa proces finalizowania umów najmu - mówi Jan Wciślak, Associate Director, BOIG. 

Blisko 100 tys. potencjalnych klientów

Inwestycja powstanie w południowej części miasta przy ul. Batalionów Chłopskich która stanowi główną arterią komunikacyjną miasta i jest drogą wojewódzką (DW384) łączącą Dzierżoniów z Bielawą. W zasięgu obiektu znajdą się nie tylko mieszkańcy miasta, ale również Bielawy i części powiatu - łącznie blisko 100 tys. potencjalnych klientów. 

Inwestorem obiektu jest Retail Invest Sp. z o.o. należąca do grupy Falcon Investment Managament. Za koordynację budowy i komercjalizację obiektu odpowiada BOIG, a za projekt studio MOFO Architekci.  

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl