Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Łódź to idealne miejsce pod nowe inwestycje handlowe

  • Property News
  • Autor: propertynews.pl
  • Data: 15-03-2013, 20:03
Relatywnie niska podaż nowoczesnej powierzchni handlowej i wciąż małe nasycenie rynku, duża liczba potencjalnych klientów oraz doskonale rozwinięta infrastruktura - to zdaniem Krzysztofa Apostolidisa, prezesa Fabryki Biznesu, inwestora Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, główne powody przemawiające za atrakcyjnością inwestycyjną Łodzi. W rozmowie z Propertynews.pl Krzysztof Apostolidis zdradza także nowe szczegóły dotyczące projektu.

Łódź, w porównaniu z innymi miastami podobnej wielkości, ma relatywnie niską podaż powierzchni w centrach handlowych, a na 12 tego typu obiektów istniejących w mieście tylko trzy to centra nowej generacji. Dane statystyczne mówią zresztą same za siebie: nasycenie powierzchnią centrów handlowych w Łodzi należy do najniższych wśród analogicznych miast i wynosi 597 metrów kwadratowych na tysiąc mieszkańców, podczas gdy na przykład we Wrocławiu jest to 737 mkw., a w Poznaniu - 798. To oczywiście ocena sytuacji w przysłowiowej pigułce. Generalnie w Łodzi jest handlowy potencjał - dodaje prezes Fabryki Biznesu.

Jego zdaniem, w każdym mieście centra handlowe konkurują między sobą. Łódź nie jest więc pod tym względem wyjątkiem. Część łódzkich centrów przeszła zakrojoną na różną skalę rekomercjalizację, także tutaj zauważalny jest - widoczny w całym kraju - trend przebudowy lub rozbudowy obiektów starszej generacji, zrealizowanych kilka czy kilkanaście lat temu, w celu utrzymania pozycji na lokalnym rynku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Konkurencja nie oznacza jednak, że w Łodzi nie ma miejsca dla nowych projektów. Przeciwnie, z wielu dogłębnych analiz łódzkiego rynku wynika, że jest zapotrzebowanie na przynajmniej jeszcze jedno nowoczesne, wielofunkcyjne centrum z atrakcyjną ofertą rozrywkową, odpowiednim tenant miksem najemców w galerii handlowej i dobrą lokalizacją, a Sukcesja spełnia wszystkie te kryteria - mówi inwestor CH Sukcesja.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!