Majówka 2022: Jak są otwarte sklepy?

Aldi: Przed weekendem majowym sklepy będą pracowały w niezmienionych godzinach, od poniedziałku do soboty w godzinach 6:00-22:00. Zarówno 1, jak i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy i w tych dniach placówki sieci pozostaną zamknięte.

Kaufland. - Sklepy Kaufland są czynne dla klientów od poniedziałku do soboty w godz. 6:00-22:00. W dniach 1 i 3 maja, a także we wszystkie majowe niedziele, nasze markety będą zamknięte. Wyjątek stanowią sklepy zlokalizowane w województwach podkarpackim i lubelskim, które będą otwarte również w niedziele niehandlowe - mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Lidl: Sklepy Lidl Polska będą czynne w standardowych godzinach w poniedziałek (2 maja).  W niedzielę natomiast (1 maja) oraz wtorek (3 maja) będą nieczynne.

Carrefour. Sieć Carrefour Polska nie zamierza zmieniać godzin otwarcia sklepów w okresie majówki. Tym samym hiper- i supermarkety Carrefour będą otwarte 29 i 30 kwietnia oraz 2 maja zgodnie z normalnym harmonogramem ich pracy. W dniach 1 i 3 maja zaś pozostaną zamknięte. Otwarcie franczyzowych sklepów convenience w dniach 1 i 3 maja zależy od decyzji poszczególnych franczyzobiorców.

Majówka: W których sklepach zrobimy zakupy?

Chorten. W niedzielę 1 maja większość sklepów partnerskich Grupy Chorten będzie zamkniętych, podobnie jak 3 maja, we wtorek. Jest jednak kilkadziesiąt punktów w kraju, których właściciele zgodnie z prawem otwierają swoje placówki także w dni ustawowo wolne od handlu. W sobotę poprzedzającą „majówkę" oraz w poniedziałek 2 maja sklepy Grupy Chorten pracują w standardowych godzinach otwarcia.

Lewiatan. - W PSH Lewiatan analogicznie jak w każde święta i dni wolne od handlu każdy z naszych sklepów indywidualnie decyduje o godzinach otwarcia placówki, często decyzję o otwarciu sklepu dopasowując do potrzeb okolicznych mieszkańców. Decyzję o otwarciu sklepu podejmuje franczyzobiorca, a informacje o godzinach pracy są dostępne w poszczególnych placówkach - informuje sieć.

Żabka. 1 i 3 maja 2022 roku: w tych dniach obowiązują takie same zasady działalności, jak w niedziele objęte ograniczeniami handlu. Większość sklepów Żabka pracuje w dni objęte ograniczeniami, korzystając z wyłączenia dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż osobiście i na własny rachunek. Decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w poszczególnych placówkach i w aplikacji Żappka. Także na stronie www.zabka.pl będzie można sprawdzić, czy dany sklep będzie otwarty. 30 kwietnia i 2 maja 2022 roku większość sklepów Żabka będzie czynna w standardowych godzinach między 6:00 a 23:00.

Sklepy Polomarket czynne dłużej w trakcie majówki 

Polomarket: W czasie nadchodzącego długiego weekendu sklepy polskiej sieci supermarketów Polomarket czynne będą dłużej. W sobotę 30 kwietnia i poniedziałek 2 maja placówki będą czynne do godziny 22:00, a niektóre obiekty w miejscowościach nadmorskich nawet do 23:30. 

Szczegółowe informacje o godzinach otwarć poszczególnych sklepów zostaną udostępnione na stronie internetowej www.polomarket.pl, w witrynie przy wejściu do sklepu oraz będą emitowane w systemie audio i video marketingu na sali sprzedaży. W dniach 1 oraz 3 maja sklepy będą nieczynne. W środę 4 maja zakupy będzie można zrobić już w standardowych godzinach otwarcia.

Intermarche zachęca do zakupów internetowych

Intermarche: - W niedzielę 1 maja i wtorek 3 maja przeważająca większość placówek Intermarché będzie zamknięta, a przed tymi dniami godziny pracy sklepów nie zmienią się. Aby uniknąć okołoświątecznego zatłoczenia i kolejek do kas, zachęcamy naszych klientów do zakupów przez internet w ramach systemu Intermarché Drive - informuje sieć.

Korzystając ze strony www.drive.intermarche.pl każdy może wybrać i zamówić produkty, by opłacić je i odebrać o określonej godzinie – nawet tego samego dnia – w wyznaczonej strefie IM Drive w wybranym sklepie. Usługa jest czynna w 51 supermarketach Intermarché w całej Polsce. 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl