Makro otwiera pierwsze Odido w formacie miejskim

ODIDO w miejskim formacie jest rozwiązaniem dedykowanym konsumentom, którzy nie mają wiele czasu i chcą sprawnie i szybko zrobić zakupy. Nowe wyposażenie i wizualizacja, nawigacja ułatwiająca wygodne zakupy, szeroki asortyment dań gotowych, bogata oferta przekąsek, świeżo parzona kawa Costa Coffee oraz atrakcyjna oferta gastronomiczna – tak prezentuje się format miejski nowego ODIDO przy ul. Filtrowej.

To kolejny sklep ambasadorski po tym jak 16 października w miejscowości Wrząca koło Łodzi MAKRO otworzyło pierwszy sklep ambasadorski ODIDO w koncepcie familijnym. Format familijny, poza dotychczasową ofertą produktów spożywczych, charakteryzuje się przede wszystkim szerokim asortymentem świeżych owoców i warzyw, bogatą ofertą produktów regionalnych takich jak wędliny, czy sery oraz dużym wyborem zdrowej żywności, a także ciekawą ofertą win.

Sieć Odido ma nową strategię

Oba formaty sklepów, miejski i familijny, powstały w ramach międzynarodowego projektu Elevate, czyli nowej strategii dla sieci ODIDO. Celem tego projektu jest rozwój detalicznych sklepów franczyzowych, poprzez m.in. odpowiednie dopasowanie formatu sklepu do lokalizacji.

– Po sukcesie, jakim było otwarcie pierwszego ODIDO w koncepcie familijnym w miejscowości Wrząca koło Łodzi otwieramy w Warszawie pierwszy ambasadorski sklep w formacie miejskim. Jesteśmy przekonani, że siła programu Elevate pozwoli w kolejnych 3 latach otworzyć 200 sklepów rocznie w nowych formatach. Osiągniemy to dzięki nowoczesnemu podejściu do zarządzania asortymentem i optymalnemu rozplanowaniu przestrzeni sklepowej, co z kolei przełoży się na wygodę robienia zakupów i pozytywne doświadczenie zakupowe klientów. Strategię rozwoju sieci tworzymy wspólnie z naszymi franczyzobiorcami, ekspertami w prowadzeniu swoich sklepów, którzy doskonale rozumieją potrzeby swoich klientów – mówi Marta Plakwicz, Dyrektor Rozwoju Franczyzy i Handlu Detalicznego w MAKRO Polska.

Stworzona przez MAKRO sieć franczyzowa ODIDO funkcjonuje na polskim rynku od 2010 roku. Zrzesza pod swoim szyldem ponad 2500 sklepów w całej Polsce i jest jednym z liderów wśród sieci franczyzowych pod względem liczby sklepów. ODIDO kieruje swoją ofertę do lokalnych przedsiębiorców, którzy cenią niezależność, a jednocześnie poszukują partnera wspierającego ich w codziennym prowadzeniu biznesu. Nowy format sklepu ODIDO to połączenie znanego już klientom lokalnego sklepu spożywczego z innowacyjnymi rozwiązaniami, które odpowiadają na potrzeby współczesnego klienta.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl