Szwecja to największy i najludniejszy kraj Skandynawii. Od ok. 25 lat zauważalne są zmiany w kulturze i zwyczajach kulinarnych Szwedów. Bardzo interesują się gotowaniem, chętnie wypróbowują przepisy z całego świata. Coraz częściej też jedzą poza domem lub kupują gotowe dania. Szwecja jest też przyjaznym i otwartym krajem, dlatego konsumenci coraz częściej sięgają po szeroką gamę produktów z różnych zakątków naszego globu.

Polska żywność w Szwecji

- Szwecja jest kolejnym przystankiem na mapie Mastermedia. Naszym celem jest dostarczanie produktów z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej na niemal każdy kontynent  – mówi Paweł Wójciak, właściciel Mastermedia.

Pierwsza dostawa do Malmo została skompletowana przez magazyn w Wysogotowie koło Poznania. Jak zapowiada Mastermedia, to dopiero początek ekspansji w tym kraju.

Polskie mięso, wędliny, owoce, warzywa i nabiał cieszą się dobrą opinią nie tylko wśród Polonii, ale również wśród mieszkańców Szwecji. Mamy nadzieję, że ten pierwszy krok na nowym rynku to dobra zapowiedź  na rozwój i współpracę z kolejnymi sklepami w Szwecji.

Mastermedia – eksport i koncept Food Plus

Mastermedia od 15 lat zwiększa sprzedaż polskich producentów w kanale zagranicznym, a od 5 lat rozwija także koncept franczyzowy Food Plus w Wielkiej Brytanii, Niderlandach, Niemczech i Irlandii. Synergia działań między producentami a detalistami pozwoliła osiągnąć firmie pozycję lidera w dystrybucji polskich produktów poza granicami kraju.

- Wypracowane przez lata doświadczenie na rynkach zachodnich oraz współpraca z najlepszymi producentami w Polsce daje nam przewagę konkurencyjną, dzięki czemu nie boimy się nowych wyzwań. Nasza obecność w Szwecji jest tego potwierdzeniem. Wiemy, że dostarczając produkty dobrej jakości, wspieramy naszych Klientów, którzy są swego rodzaju wizytówką Polski za granicą. – dodaje Rafał Szarowski, dyrektor handlowy w Mastermedia.

Firma Mastermedia Cioczek i Wójciak sp. j. powstała w 2006 roku. Obroty firmy w 2020 roku wyniosły 885 mln zł i są większe o 145 mln zł w stosunku do 2019 roku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl