Rozwój sieci Makro Group to nie tylko otwarcia nowych sklepów, ale również wdrażanie nowych koncepcji sprzedaży i dystrybucji oraz ciągła modernizacja istniejących obiektów handlowych, wzbogacanie asortymentu i rozwój marek własnych.

Makro Cash & Carry uruchomiło w Tarnowie „Makro Punkt", który jest filią krakowskiej hali Makro i zarazem pierwszą na świecie placówką w nowym formacie, adresowaną do przedsiębiorców z sektora niezależnego handlu.

Z kolei Real zmodernizował hipermarket w warszawskiej dzielnicy Ursynów według nowej koncepcji, która jest już sukcesywnie wdrażana także w kolejnych marketach tej sieci.

Jedną z ważnych inwestycji w 2009 r. było także uruchomienie przez Makro Cash & Carry specjalistycznego centrum dystrybucyjnego, tzw. platformy rybnej, koło Częstochowy.

Sieć Real nieustannie rozwija swoje marki własne. W 2009 roku została wprowadzona do sklepów sieci nowa marka własna Real Quality. Real uruchomił także z sukcesem nowy program bonusowy Payback.

Koncern kontynuuje programy Metro Edukacja i Metro Student. Nowością Metro Studenta jest przyjęcie do programu nowych uczestników - obecnie w programie uczestniczy 22 osoby. - Nie mniej ważne okazało się zaangażowanie koncernu i jego spółek w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu, a zwłaszcza w dziedzinie edukacji i profilaktyki zdrowia. - mówi Renata Juszkiewicz, Dyrektor Przedstawicielstwa Metro Group w Polsce.

2009 - to kolejny rok dynamicznego rozwoju Metro Group na całym świecie. Metro Group otworzyła łącznie 80 nowych placówek. Koncern jest teraz obecny w 33 krajach.

Metro Group jest jednym z najważniejszych międzynarodowych przedsiębiorstw handlowych. W roku 2009 koncern osiągnął obrót w wysokości ok. 66 mld €. METRO Group prowadzi ok. 2.100 placówek handlowych w 33 krajach i zatrudnia 300.000 pracowników.

W Polsce koncern obecny jest poprzez sieci handlowe Makro Cash & Carry, Real, Media Markt i Saturn. Prowadzi 136 placówek handlowych.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl