Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Metro zanotowało wzrost sprzedaży. Sieć Real notuje spadek

 • dlahandlu.pl
 • Autor: dlahandlu.pl
 • Data: 17-01-2013, 11:01
Według wstępnych wyników, w roku obrotowym 2012, Metro Group zanotowało wzrost sprzedaży o 1,2 proc. do 66,7 mld euro. - Pomimo trudniejszych warunków rynkowych, szczególnie w południowej Europie, udało nam się zwiększyć sprzedaż w czwartym kwartale - zaznaczył Olaf Koch, prezes zarządu METRO AG.
Metro zanotowało wzrost sprzedaży. Sieć Real notuje spadek
Hipermarket sieci Real

Sprzedaż firmy we wszystkich regionach z wyjątkiem Europy Zachodniej (bez Niemiec) wzrosła.

W samym czwartym kwartale 2012 r. sprzedaż Grupy wzrosła o 0,5 proc. do 19,4 miliardów euro (w walucie lokalnej: -0,5 proc.). Jak informuje firma, tempo sprzedaży znacznie wzrosło pod koniec roku kalendarzowego. Sprzedaż w sezonie świątecznym była na zadowalającym poziomie, zwłaszcza w Media Saturn. W roku 2012 Grupa otworzyła łącznie 97 sklepów w 17 krajach (57 sklepów w samym w czwartym kwartale).

W roku finansowym 2012, sprzedaż w Makro Cash & Carry wzrosła o 1,6 proc. do 31,6 miliardów euro (w walucie krajowej: +0,7 proc.). Jednak wyjście z rynku w Wielkiej Brytanii miało negatywny wpływ na sprzedaż. Sprzedaż w Europie Wschodniej wzrosła znacząco w tym roku budżetowym. W szczególności rozwój w Rosji był bardzo pozytywny.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Natomiast sprzedaż w sieci Real wyniosła 11 mld euro (spadek o 0,1 proc.). W samym czwartym kwartale wzrost sprzedaży wyniósł 0,6 proc. do 3,1 mld euro. W Europie Wschodniej sprzedaż w walucie lokalnej w całym roku finansowym była bliska sprzedaży z 2011 roku pomimo zahamowania konsumpcji w Polsce i Rumunii. Barierą w uzyskaniu lepszych wyników była słaba sprzedaż produktów non-food.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • zdumiony 2013-01-18 15:43:18

  Proszę Makro wzrost sprzedaży o 1,6%, a premii dla pracowników jak nie ma tak nie ma ;(((

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
 • partner portalu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!