Obecnie coraz większy udział w rynku usług kurierskich mają inne firmy, z których usług można skorzystać indywidualnie lub też używając do tego portalu pozwalającego na zyskanie szeregu korzyści.

Rozwija się także rynek punktów nadawczo-odbiorczych. Jeszcze kilka lat temu w Polsce lokalizacji, w których nadawało się i odbierało paczki, było niewiele. W większości przypadków ograniczały się one do placówek pocztowych Poczty Polskiej i InPostu, siedzib głównych firm kurierskich oraz paczkomatów. Obecnie w tym celu korzysta się również z dużej ilości punktów usługowych, które na co dzień trudnią się sprzedażą produktów lub usług innego typu (jak np. salony prasowe, kioski, drogerie, sklepy spożywcze).

Amazon, czyli amerykańskie przedsiębiorstwo, które prowadzi największy na świecie sklep internetowy, wprowadza obecnie na terenie Europy tzw. lockery. Są to urządzenia do złudzenia przypominające obsługiwane przez polski InPost paczkomaty. Pierwsze lockery zostały uruchomione na terenie Francji, ale w planach Amazona jest również dotarcie na rynek niemiecki, włoski czy hiszpański, a następnie do pozostałej część kontynentu, a więc także do Polski.

Więcej w "Rzeczpospolitej".

 

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl