Chociaż firma produkująca Thermomix - Vorwerk walczyła z Silvercrest o patenty i prawa do nich, ostatecznie sąd uznał, że robot kuchenny z Lidla jest jednym z wielu robotów kuchennych i nie podkradał Thermomiksowi żadnych patentów.

Co ciekawe, firma Vorwerk rozpoczęła swoją działalność w 1883 roku w miejscowości Wuppertal w Niemczech jako producent... dywanów. Dziś znana jest przede wszystkim ze swojego wielofunkcyjnego robota, który podbija serca i kuchnie wielu użytkowników.

Monsieur Cuisine Smart chwilowo niedostępny

Ostatnio ze sklepu internetowego Lidla zniknął najnowszy robot marki Silvercrest - Monsieur Cuisine Smart. O powody zapytaliśmy sieć dyskontów.

Robot MC Smart jest jednym z naszych najlepiej rozpoznawalnych produktów, użytkownicy cenią go za mnogość użytecznych funkcji. Urządzenie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – doskonale sprzedają się także akcesoria do niego, dostępne od stycznia br. w naszym sklepie internetowym

- tłumaczy Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidla

Monsieur Cuisine Smart wrócił do Lidla. Ile kosztuje?

- Klienci chętnie kupują robota MC Smart zarówno w sklepach stacjonarnych (w których regularnie się pojawia), jak i w sklepie internetowym lidl.pl, gdzie chwilowo jest niedostępny, ponieważ wszystkie egzemplarze zostały wyprzedane. Podkreślamy jednak, że jest to stan przejściowy i osoby, które chciałyby kupić robota MC Smart na stronie lidl.pl, będą mogły to zrobić w przeciągu kilku tygodni. Ponadto w naszym sklepie online wciąż jest dostępne urządzenie o zbliżonej funkcjonalności do MC Smart – Monsieur Cuisine Connect - dodaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Po powrocie do sklepu internetowego Lidl robot Monsieur Cuisine Smart 2199 zł. Roboty powinny być także dostępne niebawem w sklepach tacjonarnych.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl