Można zabezpieczyć interesy polskich dostawców sieci
- Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
- Data: 05-02-2016, 14:02

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Jak powiedział w rozmowie z serwisem portalspożywczy.pl, dostawcy niestety nie mają możliwość lub siły przeciwstawienia się obciążeniu ich kosztami nowego podatku. - Sieci handlowe stanowią największy rynek zbytu i to one ustalają warunki współpracy. Dostawca, oczywiście nie dotyczy to czołowych marek produktów i największych koncernów, ma zawsze dwa wyjścia – godzić się na opłaty, w które zostanie najpewniej wliczony nowy podatek lub zrezygnować ze współpracy z siecią. Potwierdza to nasze wieloletnie doświadczenie - mówi Marcin Gąszczak.
Prezes Zarządu SAF. uważa, że międzynarodowe sieci handlowe w obecnej sytuacji, gdy pobieranie opłat półkowych jest praktykowane mimo bycia czynem niedozwolonym, nie będą szukać sposobu obejścia podatku. - Dopóki dostawcy będą zawierać umowy korzystne i bezpieczne dla sieci czyli zawierające zapisy o m.in. sądach arbitrażowych i zrzeczeniu roszczeń, hipermarkety najpewniej będą podnosić wysokość nielegalnych opłat, czym pokryją straty poniesione na nowej daninie. Jest to najprostsze, najbardziej oczywiste i logiczne rozwiązanie z punktu widzenia sieci - Marcin Gąszczak, prezes SAF S.A.
komentarze (1)
Brawo, dziękuję Pan Marcin wie o czym mówi w przeciwieństwie do rządowych ekspertów. Zgadzam się całkowicie z tą opinią że za całość tej operacji zapłacą mali i średni dostawcy do sieci. Mam nadzieję,że Pan Prezydent zapozna się z ta opinią i wreszcie zacznie obowiązywać prawo które nie pozwoli na naliczanie jakichkolwiek opłat od dostawców. Dodatkowe opłaty i świadczenia pozwalają na nadużycia i obchodzenie przepisów.
Odpowiedz