Niska świadomość konieczności wykonywania badań profilaktycznych to jedna z podstawowych bolączek polskiej medycyny. Wychodząc naprzeciw tym problemem Grupa Muszkieterów oraz ośrodek „Diagnostyk" z Zielonej Góry przeprowadzili wspólnie kampanię „Muszkieterowie dla Polek". Celem trwającej drugi rok z rzędu akcji było ułatwić kobietom z mniejszych miejscowości dostęp do badań mammograficznych oraz podkreślić rolę profilaktyki w dbaniu o własne zdrowie.

Przed supermarketami Intermarché i Bricomarché w specjalnie podstawionych mammobusach, lekarze i pracownicy z ośrodka „Diagnostyk", wykonywali bezpłatną mammografię dla pań od 50 do 69 roku życia. Mammobusy pojawiły się w 24 miastach województwa dolnośląskiego i lubuskiego. W ciągu kilku miesięcy akcji udało się przebadać 5000 kobiet.

Daje to średnią ponad 200 pań na miasto. Jest to bardzo dobry wynik - powiedziała Jadwiga Skiruk z ośrodka „Diagnostyk". Do tej pory nie współpracowaliśmy z żadną siecią handlową. Postanowiliśmy jednak przystąpić do akcji „Muszkieterowie dla Polek". Okazało się, że była to bardzo dobra decyzja, o czym świadczy liczba przebadanych kobiet. W 2010 roku chcielibyśmy kontynuować naszą współpracę - dodała Jadwiga Skiruk. W wyniku badań do dalszej diagnostyki wezwanych zostało 238 pań. Wśród tych 238 przypadków zdiagnozowano 18 nowotworów w różnym stadium rozwoju.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl