Netto przestrzega przed nieprzemyślanymi zakupami

Sieć handlowa Netto rozpoczęła kampanię edukacyjną Nie zmarnuj świąt poświęconą planowaniu domowego budżetu, odpowiedzialnemu kupowaniu i szykowaniu posiłków w myśl idei niemarnowania żywności. Przedświątecznym przygotowaniom towarzyszą często nieprzemyślane zakupy, generujące niepotrzebne wydatki i kilogramy zmarnowanego jedzenia. W konsekwencji cierpi środowisko i nasze portfele. Netto wraz z ekspertami podpowiada, jak nie zmarnować świąt. 

Okres świąteczny to nie lada wyzwanie dla domowego budżetu. Według badania Deloitte Zakupy świąteczne 2021, Polacy oceniają, że na organizację tegorocznych świąt wydadzą ponad 200 zł więcej niż rok temu. Warto więc zaplanować wydatki, aby uniknąć stresu i zmartwień związanych z zakupami, a następnie trzymać się ustalonego świątecznego budżetu. Średnio dwóch na trzech Polaków deklaruje takie podejście do zakupów.

Netto pomoże klientom w planowaniu zakupów

Aby ułatwić kontrolę nad budżetem, Netto proponuje swoim klientom poradnik online oraz praktyczny arkusz kalkulacyjny wspierający zarządzanie finansami. Jego autorką jest Dominika Nawrocka, założycielka organizacji edukacji finansowej Kobieta i Pieniądze. 

– Poradnik będzie pomocny przed świętami, zwłaszcza dla wszystkich tych, którzy chcą podejść świadomie do planowania wydatków – podkreśla Dominika Nawrocka. – Ale wart podkreślenia jest fakt, że zawiera on uniwersalną wiedzę i uczy jak zarządzać wydatkami, niezależnie od miesiąca czy sezonu. 

Obok poradnika powstał również specjalny arkusz kalkulacyjny, który pomoże zarządzać wydatkami, stanowiąc praktyczne narzędzie do planowania i monitorowania bieżących wydatków. Materiały są dostępne do pobrania bezpłatnie ze strony Netto.

Netto uczy, jak kupować mądrze

– Dzielimy się z naszymi klientami wiedzą i wskazówkami, które przekładają się na efekty tu i teraz, ale też w dłuższej perspektywie. Kampania Nie zmarnuj świąt jest wyrazem tego, jak obok bycia odpowiedzialnym retailerem chcemy wspierać naszych Klientów w obszarach, na które mają wpływ we własnym zakresie. Jesteśmy przekonani, że taka synergia może przynieść najlepsze efekty – mówi Patrycja Kamińska, PR Manager Netto Polska. 

W ramach kampanii dostępny będzie też poradnik jak kupować mądrze zrealizowany przy udziale Dominiki Nawrockiej, a także jak zaplanować święta od strony kulinarnej, by zmarnowało się jak najmniej żywności. Ten ostatni został przygotowany we współpracy z ekspertką w obszarze zero waste, Jagną Niedzielską. 

Kampania Nie zmarnuj świąt pokazuje, jak świętować w duchu zero waste. To już kolejny projekt Netto mający na celu ograniczenie negatywnego wpływu działalności biznesowej na otoczenie. Wcześniej w tym roku duński detalista informował o ograniczeniu emisji CO2.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl