Spółka Alibaba, właściciel portalu AliExpress, chwaliła się, że według badań przeprowadzonych na zlecenie PayU w październiku 2017 r., 62 proc. polskich e-konsumentów zapytanych o znajomość wybranych sklepów i serwisów internetowych, deklaruje, że zna chińską platformę.

Teraz Chińczycy chcą jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność w Polsce. W czwartek okazało się, że wspólnie z Worldwide Logistics i ATC Cargo zamierzają zbudować nad Wisłą centrum logistyczne. Po tej informacji akcje ATC Cargo - spółki notowanej na giełdzie NewConnect - wystrzeliły w górę. Zakończyła dzień z blisko 38-procentowym wzrostem.

Jacky Lim, prezes Worldwide Logistics, nazywa inwestycję "olbrzymią". Dodaje, że jeszcze nie zostało nic postanowione, ale są plany zainwestowania w to centrum. Te magazyny będą zaopatrywać nie tylko Polskę, ale też kraje ościenne, w tym Niemcy. Jak duże powinny być to magazyny i jak dużych nakładów to wymaga, jest to jeszcze w trakcie dyskusji.. Wiadomo, że centrum miałoby powstać w pobliżu polsko-niemieckiej granicy. 

Całość na money.pl

 

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl