Opóźnia się rozpoczęcie budowy Centrum Handlowego Auchan w Gliwicach
Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua i sieć handlowa Auchan podpisały aneks do umowy dotyczącej budowy Centrum Handlowego Auchan Gliwice. Strony uzgodniły przedłużenie do dnia 28 lutego 2010 r. terminu na przekazanie przez Auchan pisemnego zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robót budowlanych.
W zleceniu z września 2009 r. zastrzegano, że nieprzekazanie do 31 stycznia 2010 r. przez Auchan Polska pisemnego zawiadomienia o możliwości rozpoczęcia robót budowlanych będzie równoznaczny z rezygnacją z realizacji robót.
W ramach zlecenia Pol-Aqua wybuduje kompleks handlowy wraz z infrastrukturą oraz przebudowę zewnętrznego układu drogowego.
Termin realizacji przedmiotu zlecenia ustalony został na 15 września 2010 r. (zakończenie wszystkich robót na układzie wewnętrznym i zewnętrznym) oraz 5 października 2010 r. (uzyskanie pozwolenia na użytkowanie i eksploatację).
Wartość kontraktu opiewa na sumę 133 mln zł netto.
