Strategia PKN Orlen

"Na początku roku, zakładamy, że w okolicach stycznia, lutego będziemy gotowi, by zakomunikować nową strategię. Będzie obejmować wszystkie fuzje, które zrealizowaliśmy" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Robert Śleszyński, dyrektor PKN Orlen.
 
Jak dodał, ok. 2 miesiące po publikacji aktualizacji Orlen będzie chciał przedstawić program budowy wartości w ramach integracji grupy wraz z aspiracjami.
 
Pytany, kiedy dojdzie do finalizacji transakcji z Saudi Aramco dot. sprzedaży udziałów w rafinerii w Gdańsku, odpowiedział: „Szybciej niż później”.
 
Jak poinformował, wszystkie transakcje wynikające ze środków zaradczych dot. fuzji z Lotosem powinny zostać sfinalizowane do 20 grudnia.
 
Wiceprezes Armen Artwich poinformował, że Orlen dostosuje się do przepisów sankcyjnych dot. rosyjskiej ropy.
 
"Orlen dostosowuje się i będzie się dostosowywał do przepisów sankcyjnych, zarówno krajowych, jak i unijnych” - powiedział wiceprezes Artwich.
 
„W przypadku ewentualnych sankcji na przesył ropy rurociągiem, północnym odcinkiem Drużby, Orlen się dostosuje w pełnym zakresie” – dodał.
 
Jak poinformował, planowane wprowadzenie 5 grudnia unijnych sankcji na rosyjską ropę transportowaną drogą morską nie wpłynie na grupę.
 
„Na polski rynek to nie wpłynie albo w znikomym stopniu, bo zrezygnowaliśmy z dostaw drogą morską już kilka miesięcy temu. Dla nas ta data jest indyferentna. Może to wpłynąć na rynek europejski” – powiedział wiceprezes. 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl