Serwis next.gazeta.pl podaje przykład sierpniowych problemów marki Tiger, należącej do firmy Maspex. Agencja marketingowa wypuściła wtedy grafikę, która oburzyła konsumentów.

Jak podaje next.gazeta.pl jedna czwarta konsumentów zapowiedziała bojkot nie tylko Tigera, ale ogólnie marek leżących do Maspex. Jednak najbliższe tygodnie pokazały, że sprzedaż Tigera nie dość, że nie spadła, to jeszcze minimalnie się poprawiła. Przykład Tigera doskonale wpisuje się w wyniki badania sprawdzającego zachowania konsumentów, które zostały przedstawione podczas V Konferencji Nienieodpowiedzialni.

Okazuje się, że przytłaczająca większość, bo aż 80 – 90 proc. polskich konsumentów nie słyszało o skandalach związanych z brakiem dbałości o warunki pracy czy o kontrowersyjnych i nieakceptowanych społecznie wypowiedziach właścicieli firm, które miały miejsce w ostatnim czasie w polskich przedsiębiorstwach. Oznacza to, że jako klienci w większości nie kierujemy się względami moralnymi czy światopoglądowymi. W sklepie interesują nas cena, rozpoznawalność marki i przywiązanie do niej. 

Czytaj więcej na next.gazeta.pl.

 

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl