Łączna wartość transakcji dokonanych kartami zbliżeniowymi MasterCard w Polsce wzrosła natomiast o rekordowe 91 proc. rok do roku, a średnia wartość pojedynczej transakcji wyniosła na koniec III kw. 2015 r. ok. 35 złotych (8,92 USD).

Warto zauważyć, że Polska pozostaje w ścisłej czołówce, jeśli chodzi o rozwój i popularność tej bezpiecznej i wygodnej formy płatności bezgotówkowych. Spośród innych europejskich krajów wyprzedzają nas jedynie Czechy, gdzie odsetek transakcji zbliżeniowych z wykorzystaniem kart MasterCard wyniósł w III kwartale 2015 r. aż 72 proc. Inne kraje w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, w których płatności zbliżeniowe cieszą się rosnącą popularnością, to Węgry i Słowacja, w których co trzecia transakcja jest bezstykowa.

- Transakcje zbliżeniowe, które pojawiły się na polskim rynku stosunkowo niedawno, bo w 2008 r., szybko stały się standardem. Tak świetne wyniki możemy zawdzięczać jedynie otwartym na technologiczne nowinki Polakom, którzy zaufali wygodnym i bezpiecznym płatnościom zbliżeniowym. Rosnące zapotrzebowanie na najnowsze rozwiązania z zakresu płatności mobilnych i online, jakie obserwujemy, wskazuje, że Polacy są też gotowi pójść o krok dalej, aby już wkrótce znaleźć się w awangardzie użytkowników korzystających z rozwiązań płatniczych kolejnej generacji – komentuje Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału MasterCard Europe.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl