• partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Partnerzy portalu

Producent kaszy gryczanej dostarczanej do Lidla wydał oświadczenie

- Aby przekroczyć dawkę NDP glifosatu bezpieczną dla człowieka, musielibyśmy zjeść każdego dnia do końca życia ponad 47 kg tej kaszy gryczanej - informuje firma P.P.H. Janex, która jest producentem kaszy gryczanej dostarczanej do Lidl Polska.
  • Autor: portalspozywczy.pl
  • Data: 28-11-2019, 15:26
Producent kaszy gryczanej dostarczanej do Lidla wydał oświadczenie
fot. shutterstock

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

20 listopada FoodRentgen i Fundacja Konsumentów opublikowały raport z wynikami badań kasz gryczanych z polskich sklepów na obecność glifosatu. Według raportu spośród badanych kasz wynik pozostałości glifosatu na poziomie 0,1 mg/kg (określony w rozporządzeniu UE) przekroczyła m.in. kasza sprzedawana w sieci handlowej Lidl Polska pod nazwą "Kuchnia Lidla Kasza gryczana 400 g".

Lidl Polska po otrzymaniu informacji na temat kaszy gryczanej poprosił swojego dostawcę - firmę Janex - o przedstawienie jego stanowiska w tej sprawie oraz wycofał partię wspomnianego produktu ze sprzedaży.

Dalsza część artykułu (88%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
  • partner serwisu
Masz pytania? Napisz!
premium@portalspozywczy.pl
subskrybuj portalspozywczy.pl

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku



Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami naszego portalu.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Iza 2019-11-29 09:24:38

    Jestem zawiedziona odpowiedzą firmy Janex na zarzuty przekroczenia dopuszczalnej dawki glifosatu w kaszy , którą sprzedają. Daje mi to tylko potwierdzenie, żeby pod żadnym pozorem nie kupować ich wyrobów. Wspaniale ,ze są firmy które kontrolują jakość naszego jedzenia, dziękuję. Randap to trucizna .

    Odpowiedz
  • Konsument 2019-11-29 09:28:55

    Głupie tłumaczenie skopiowane z oświadzenia PSOR. A prawda jest taka, że trują ludzi i mają to gdzieś. Niech karmią tą kaszą swoje dzieci i swoje rodziny, jeśli jest taka bezpieczna. A może ja jem 50 kg kaszy dziennie??? Ciekawe na jakiej podstawie wyszło im te 47 kg i kto za te badania zapłacił. Pewnie Monsanto. To jest tylko wierzchołek góry lodowej. Producenci żywności bezkarnie nas trują aby uzyskiwać coraz większe zyski. Glifosat jest nie tylko w kaszach, ale też w innych produktach żywnościowych ponieważ jest szeroko stosowany w rolnictwie :-( I jest rakotwórczy.

    Odpowiedz
    • Czesław 2019-11-29 11:44:01

      skąd kolega profesor ma taką wiedzę? Jak podważamy badania podpierajmy je czymś - swoją droga podziwiam metabolizm, 50 kg ? szacun

      Odpowiedz
      • Kapusta z glifosatem 2019-11-29 16:17:40

        Pan Czesław od którego producenta kaszy hę?

  • zdrowy rozsądek 2019-11-29 14:35:43

    Coraz wyraźniej widać, że opublikowany raport to tanim kosztem próba zrobienia sobie reklamy przez fundację z pseudoekspertami na bardzo medialnym temacie. Firmy, ktore zostaly wskazane w raporcie, jako te, ktore przekroczyly normy zrobily badania w audytowanych certyfikowanych laboratoriach, ktore nie potwierdzily przekroczen. W obecnej sytuacji, ci produceni sa pod tak gigantycznym obstzralem Inspecji Sanitarnych, Sanepidów, GiSu, etc, ze nigdy w zyciu nie opublikowalyby klamliwych lub wybielajacych siebie wynikow badan!!! Szokuje brak odpowiedzialnosci spolecznej fundacji za sianie publicznej paniki! Z innej strony ciekawe, jakie konsekwencje prawne wyciagna ci producenci z pseudo fundacji???

    Odpowiedz
    • werk 2019-12-03 09:08:35

      Czyli jak rozumiem ta agencja PR nazywa się "zdrowy rozsądek". Pracujecie dla Janexu, Lidla czy dla innego podmiotu, który traci przy tej okazji na wizerunku?

      Odpowiedz
  • Krzysztof 2019-11-29 16:15:46

    47 kg do końca życia 80 latka czy dziecka.? Głupie i z mojej strony brak wiary w takie bzdety. Dla tych co bagatelizuja - polewajcie kaszę glifosatem, życzę smacznego

    Odpowiedz
  • Ewa 2019-11-30 07:34:41

    Niech producent zezre wszystko i niech nakarmi swoją rodzinę. Smacznego jak zdrowe.

    Odpowiedz

NEWSLETTER

Bądź na bieżąco!

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do odwołania zgody oraz prawo sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.