Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Handel

Prokuratura przyjrzy się transakcjom w spółce Małpka w czasie zarządzania przez fundusz

  • Autor: portalspozywczy.pl/informacja prasowa
  • Data: 27-01-2021, 10:37
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu dnia 8 stycznia 2021 r. wszczęła śledztwo w sprawie zawierania sprzecznych z zasadami gospodarowania i pozornych transakcji przez Małpka S.A., którą zarządzał Forteam Investments Limited, wskutek czego mogła zostać wyrządzona spółce Małpka S.A. szkoda majątkowa w wielkich rozmiarach poprzez wyprowadzanie nieobciążonego majątku - wynika z komunikatu przesłanego przez Sowiniec Group.
Prokuratura przyjrzy się transakcjom w spółce Małpka w czasie zarządzania przez fundusz
Prokuratura przyjrzy się transakcjom w spółce Małpka w czasie zarządzania przez fundusz / fot. materiały prasowe

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podaje spółka w komunikacie, Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zbada czy w krótkich odstępach czasu, w okresie od 2015 do 2018 r., w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez podmioty gospodarcze powiązane z Małpka S.A. oraz inne osoby, nie doszło do obciążenia i zbycia składników majątku Małpka S.A. oraz zawarcia niekorzystnych, oczywiście sprzecznych z zasadami gospodarowania dla ww. spółki pozornych umów gospodarczych przez Zarząd i przy akceptacji Rady Nadzorczej Małpka S.A.

- W ramach prowadzonego śledztwa Prokuratura sprawdzi, w szczególności, czy doszło do pokrzywdzenia ponad 600 wierzycieli poprzez celową wyprzedaż majątku spółki po znacznie zaniżonych wartościach. W ramach postępowania zbadane zostaną okoliczności, między innymi wyrażenia przez Radę Nadzorczą zgody na zbycie nieruchomości w dniu 4 września 2017 r., a następnie w dniu 18 września 2017 r. (po zaledwie 2 tygodniach od podjęcia wskazanej decyzji) złożenia rezygnacji przez cały skład Rady Nadzorczej (w tym Pierre’a Mellingera ówczesnego Przewodniczącego Rady Nadzorczej Małpka S.A. i jednocześnie szefa Forteam Investments Ltd). Podczas transakcji, do której doszło dnia 28 września 2017 r. Małpka S.A. zbyła 6 nieobciążonych nieruchomości na rzecz jednego podmiotu za niespełna 5,85 mln złotych, podczas gdy ich wartość księgowa wynosiła ponad 20 mln złotych, co może oznaczać, że doszło do wyrządzenia szkody majątkowej spółce w wysokości ok. 15 milionów złotych. W kolejnych dniach, tj. 9 października 2017 r. wpłynął do Sądu wniosek o ogłoszenia upadłości spółki Małpka S.A. zarządzanej przez Forteam Investments Limited - napisano w komunikacie. 

Dalsza część artykułu jest dostępna dla subskrybentów Strefy Premium PortaluSpożywczego.pl lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!