Jak poinformował OBLM, nikt nie chciała wynająć billboardu, na którym działacze mogliby zainstalować plakat, dlatego zdecydowali, że zaniosą go pod jeden ze sklepów w Warszawie i własnoręcznie zaprezentują klientom. Padło na sklep przy ulicy Modlińskiej w Warszawie. Plakat został zaprojektowany przez artystę Bartka Kiełbowicza.

„Reklamy” nie chciała ponoć przyjąć do powieszenia żadna firma wynajmująca powierzchnie reklamowe. „Oryginalnie planowaliśmy ją powiesić jako billboard, okazała się jednak zbyt kontrowersyjna - firmy billboardowe nie chciały jej przyjąć. Szukamy więc miejsca, żeby "zakazaną reklamę" powiesić w formie banneru” – poinformowała na Facebooku organizacja.

14 maja kolejne protesty przeciwko Leroy Merlin

„Już w sobotę 14 maja zapraszamy na kolejne tradycyjne pikiety przed sklepami Leroy Merlin i Auchan. W nawiązaniu do ostatnich wydarzeń proponowane hasło akcji to "Leroy Merlin nową ambasadą Putina". Godziny tym razem nie ustalamy, bo w różnych partiach Polski panują różne obyczaje zakupowe. Najważniejsze jednak, że wszyscy chcemy się wspólnie przeciwstawić finansistom Putina” – zapowiedzieli przedstawiciele OBLM w mediach społecznościowych.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl