Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Resort finansów wyjaśnia kto zostanie podatnikiem nowej daniny od handlu

 • dlahandlu.pl
 • Autor: www.dlahandlu.pl
 • Data: 29-01-2016, 07:14
Resort finansów postanowiło wyjaśnić, że podatnikami nowej daniny będą wszystkie sieci handlowe oraz sprzedawcy detaliczni (w tym internetowi), którzy uzyskają przychód ze sprzedaży towarów w wysokości powyżej 18 mln zł netto rocznie. Podatnicy, którzy nie przekroczą tej kwoty będą zwolnieni z podatku i nie będą obowiązani do składania deklaracji podatkowych. Kwota wolna dotyczy zarówno handlu pomiędzy poniedziałkiem a piątkiem jak i poniedziałkiem i niedzielą.
Resort finansów wyjaśnia kto zostanie podatnikiem nowej daniny od handlu
MF o nowym podatku; fot. Paweł Pawłowski/zelaznastudio

Zgodnie z postanowieniami projektu podatek od sprzedaży detalicznej będzie podatkiem progresywnym ze stawkami:

- 0% do kwoty 1,5 mln przychodu miesięcznie (18 mln rocznie),
- 0,7% obciążającą przychód nieprzekraczający w danym miesiącu kwoty 300 mln złotych oraz stawką 1,3% od nadwyżki przychodu ponad 300 mln złotych w tym miesiącu,
- 1,9% od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowe wolne od pracy (to ostatnie kryterium odnosić się będzie do tych sprzedawców detalicznych, którzy na mocy przepisów będą prowadzili sprzedaż w takie dni).

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nie będą natomiast opodatkowane przychody z tytułu sprzedaży leków i wyrobów medycznych refundowanych.

Czytaj więcej na www.dlahandlu.pl.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Jacek 2016-01-29 09:54:40

  PIS dużo kłamał podczas kampanii wyborczej. Z tego co pamietam to obiecywał też biznesowi, że prowadzenie działalności gospodarczej będzie prostsze. A podatek handlowy uderzy po kieszeni wszsytkich Polaków i zwiększy znacznie koszty administracyjne handlu. A ile pracy będą mieli kontrolerzy i pokorni wobec PISu dziennikarze z zawłaszczonych przez PIS mediów publicznych ?

  Odpowiedz
 • BEA 2016-01-29 11:13:59

  Podatek od sieci i banków ma iść dla polskich rodzin prawie bezpośrednio! A więc rodziny wydadzą swoje 500 zł na dziecko także w supermarketach. Gdzie problem panie ekonomisto? Obroty sieci wzrosną! przy okazji inne usługi zarobią z tego podatku-firmy szkoły językowe, firmy turystyczne itp. Pieniądze te wrócą na rynek!Patrzcie perspektywicznie Podatek od sieci i banków ma iść dla polskich rodzin prawie bezpośrednio! A więc rodziny wydadzą swoje 500 zł na dziecko także w supermarketach. Gdzie problem panie ekonomisto? Obroty sieci wzrosną! przy okazji inne usługi zarobią z tego podatku-firmy szkoły językowe, firmy turystyczne itp. Pieniądze te wrócą na rynek!Trzeba patrzeć perspektywicznie. Właściciele małych sklepów też dostaną dodatek 500 zł na dziecko!

  Odpowiedz

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!