Obrana strategia funduszu oraz wielkość inwestycji dopasowana do średniej wielkości firm sprawdziła się w regionie Europy Centralnej i Wschodniej. W pierwszych dwóch latach działalności Resource Partners zainwestował w 6 firm, wspierając 3 z nich w procesie przejęcia konkurentów i konsolidacji rynku. Inwestorzy funduszu podjęli decyzję o zwiększeniu swojego zaangażowania.

Do dnia dzisiejszego fundusz zainwestował 80 milionów euro własnych środków, równocześnie umożliwiając inwestorom funduszu dodatkowe zaangażowanie na kwotę 40 milionów euro.

W grudniu br. Interchem SA kontrolowany przez fundusze z grupy Resource Partners, ogłosił zamknięcie transakcji przejęcia spółki Polbita Sp. z o.o., właściciela i operatora sieci sklepów drogeryjnych pod marką "Drogerie Natura".

Resource Partners posiada mniejszościowy pakiet akcji SPS Handel SA o wartości 60 mln. Spółka ta jest właścicielem sieci 45 sklepów Zielony Market, posiada także część hurtową, która prowadzi w Ostrołęce centrum dystrybucyjne obsługujące hurtownie i sieci handlowe oraz centrum hurtowe typu cash&carry.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl