Wkrótce w „strefie kibica", dla klientów dostępny będzie katalog klubowy, dzięki czemu zamówić będzie można dowolny produkt z całej oferty Legii, od kolekcji „Legia junior", „Legia Lady", przez akcesoria kuchenne, kurtki, bluzy i akcesoria z kolekcji „Legia Respekt", po linię biznesową - krawaty i spinki do mankietów.

- To pierwszy klub z tak bogatą ofertą, dostępną w naszych kioskach i salonikach - mówi Marcin Maciak z Pionu Sieci Sprzedaży Ruch.

- Docelowo chcemy stworzyć sieć punktów sprzedaży ze „strefą kibica" Legii na całym Mazowszu, a także w miastach na terenie całej Polski w którym nie brakuje kibiców Legii Warszawa. W niedalekiej przyszłości planujemy dodatkowo uruchomić sprzedaż biletów na mecze stołecznej drużyny w sieci Ruch, a także poszerzyć współpracę z klubem Legia Warszawa - dodaje Ewa Banaszek z Pionu Sieci Sprzedaży Ruch.

O wyborze punktów, w których prowadzona jest sprzedaż gadżetów Legii decydowały atrakcyjna lokalizacja oraz odpowiednia powierzchnia punktu, umożliwiająca aranżację „strefy kibica". - Nie chcieliśmy też dublować stoisk klubowych, tzw. „wysp" Legii w centrach handlowych - wyjaśnia Marcin Maciak. Obecnie gadżety klubu są dostępne w punktach przy ul. Rembielińskiej 6A, Al. KEN - Metro Natolin, ul. Sarmackiej 5, ul. Żwirki Wigury 1, ul. Bazyliańskiej 18, ul. Izbickiej 5, ul. Dobrej 56/66, al. Jerozolimskich 136 oraz ul. Grójeckiej 26.

Legia Warszawa jest czwartym polskim klubem, współpracującym z Ruchem. Od czerwca 2008 roku w wybranych punktach sprzedawano bilety na mecze i gadżety Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i GKS Katowice. Na dzień dzisiejszy jest to 10 punktów w pięciu miastach: Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Wejherowie.

Oferowany asortyment jest dość szeroki, obejmuje ok. 50 pozycji. - Sprzedawcy są zadowoleni z poziomu sprzedaży gadżetów sportowych. Sprzedają się nie tylko te najtańsze pamiątki, droższe również znajdują nabywców jak np. wyroby ze szkła czy portfele, jest duże zainteresowanie, dlatego polecam je każdemu klientowi - mówi Marta Przybyła z punktu przy ul. Chorzowskiej 111 w C. H. Silesia w Katowicach, punktu w którym sprzedaż gadżetów jest najwyższa w Katowicach. W pozostałych miastach najlepiej sprzedają się bransolety - opaski na rękę, szaliki, kubki, breloki, czapeczki, etui na telefon.

Docelowo chcemy zaoferować klientom Ruchu pełną ofertę klubową z całej Polski, nie tylko kibiców piłki nożnej, ale także koszykówki, siatkówki czy żużla. Rozmawiamy z firmą, która pośredniczyłaby w sprzedaży gadżetów wszystkich klubów sportowych, także w Łodzi, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu.

Rozwijanie współpracy z klubami sportowymi jest, jak podkreśla Marcin Maciak, elementem zmiany wizerunku Ruchu, a także działaniami mającymi na celu przyciągnięciu młodego klienta. - Przychody ze sprzedaży gadżetów sportowych na świecie stale rosną, już dziś zyski z marchendisingu stanowią coraz to większą część ogółu przychodów klubów sportowych, dlaczego mamy nie wykorzystać potencjału naszej sieci aby również zarabiać na tym biznesie? - zastanawia się Marcin Maciak. Gadżet sportowy wykracza poza definicję produktu. Kibic stał się klientem, który często nie zastanawia się nad ceną czy jakością, a o zakupie decydują emocje, czy przywiązanie do barw ukochanej drużyny.

Jaki przewidujemy rozwój stref kibica? Przed Euro 2012 chcemy mieć zbudowanąsieć sprzedaży gadżetów umożliwiającą prezentację polskiej piłki w strefach kibica, gdzie w przeddzień tak wielkiej imprezy, będziemy mieli do czynienia z boomem na tym rynku.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl