Henryk Kowalczyk w wywiadzie dla PAP zaznacza, że "wszystko jest możliwe", także scenariusz rezygnacji z jednej z ważniejszych obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości.

"Przymierzamy się do innych wariantów tego podatku, ale to wymaga konsultacji społecznych dotyczących tego, czy wprowadzimy te nowe propozycje, czy to będzie od 1 stycznia - tego nie wiem. Ale możliwe jest też, że od 1 stycznia nie będzie nowej wersji podatku" - mówi Kowalczyk.

Szef Stałego Komitetu Rady Ministrów zapewnia, że rząd będzie zabiegać o uznanie obecnej konstrukcji podatku za zgodną z prawem UE.

Z kolei wiceminister finansów Wiesław Janczyk powiedziała w radiu Wnet, że w nowym projekcie ustawy dot. podatku handlowego, jeśli rząd i nowy minister finansów zdecydują się w ogóle procedować, powinna być jednolita stawka dla wszystkich i nie może być kwoty wolnej.

"Mam gotowy wzór. Pytanie czy rząd i nowy minister finansów zechce dalej procedować. Jeśli tak, to nowy podatek nie może mieć kwoty wolnej i musi być równy dla wszystkich" - powiedział.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl