Partnerzy portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Partnerzy serwisu

partner serwisu partner serwisu partner serwisu
Handel

Rząd zamknie sklepy budowlane i RTV/AGD?

Rząd szykuje się do wprowadzenia twardego lockdownu w Polsce. Ponowne zamknięcie gospodarki miałoby zostać wprowadzone już 29 marca.

Rząd zamknie sklepy budowlane i RTV/AGD?
Rząd szykuje się do wprowadzenia twardego lockdownu w Polsce. fot. PTWP/unsplash (kolaż PTWP)

Autor: wp.pl/portalspozywczy.pl
Data: 23-03-2021, 14:23

Kluczowa będzie liczba nowych zachorowań na COVID-19 - podaje serwis wp.pl.

Jak ustalił portal w rządowych źródłach, rozważane są: zmniejszenie liczby osób w sklepach, zmniejszenie liczby osób w kościołach, zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD, przemieszczanie się jedynie w gronie osób bliskich (rodziny). To ostatnie rozwiązanie ma dotyczyć podróży podczas Wielkanocy.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Odnośnie Świąt Wielkanocnych, podobnie jak w przypadku Świąt Bożego Narodzenia, resort zdrowia będzie apelował o nieprzemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, o niegromadzenie się w grupach powyżej 5 osób i spędzanie Świąt jedynie w gronie bliskich osób (maksymalnie 5).
Nie wiadomo co dalej z zakładami fryzjerskimi i gabinetami kosmetycznymi.

Jak mówił w poniedziałek prof. Andrzej Horban, doradca premiera, całkowity lockdown jest możliwy  "jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń".

Podobał się artykuł? Podziel się!

więcej informacji:

lockdown RSS ALERT    /    koronawirus RSS ALERT

KOMENTARZE (16)

  • Koronka 2021-03-24 13:15:52
    Nareszcie zauwazyli sklepy budowlane! Do tej pory jakoś były niezbędne do zycia..., a reszte galezi tj hotele, restauracje, silownie do ruiny. W moim mieście jest taki właściciel składu i sklepu budowlanego, który się tylko na tym kryzysie wzbogaca i jeszcze otrzymał od Państwa dotacje, chociaz ma grube miliony! Gdzie tu logika? Wszystkie branze powinny byc zamykane w równym stopniu! A nie wybieracje sobie z listy!
    • Paweł 2021-03-24 15:59:18
      W sklepach budowlanych zaopatruje się branżą świadcząca usługi budowlano montażowe. Zamknięcie ich oznacza że facto zakaz pracy dla ludzi,którzy pracują zazwyczaj w pojedynkę lub hermetycznych grupach.
      • Damian 2021-03-24 19:12:09
        Pawełek ja to ci tak proponuje wziąć rozbieg i przywalić głową z całej siły w ściane. Jakbyś kiedyś pracował jako budowlaniec, to byś wiedział, że nie zawsze wszystko da się kupić na odległość i przewidzieć do przodu.
      • Damian 2021-03-24 19:13:19
        Sory to do krzysia ;)
    • Ewa 2021-03-24 16:42:03
      Tylko pożyczyć, aby trafiła się Panu/ Pani jakaś usterka hydrauliczna, która wymaga natychmiastowej naprawy. Wtedy łatwiej zrozumieć, dlaczego takie sklepy muszą być stale otwarte
      • Krzysztof 2021-03-24 18:29:34
        Eee... Zawsze można zamówić z dostawą? Jakoś restauracje czy sklepy spożywcze tak działają? W dzisiejszych czasach nie trzeba nawet nosa z domu wynurzać żeby wszystko załatwić witamy w XXI wieku moi drodzy. Ja tak 90 proc. Spraw załatwiam po pierwsze szybciej po drugie łatwiej po trzecie mam więcej czasu dla siebie. Pozdrawiam. Człowiek który używa internetu do czegoś więcej niż tylko pudelek czy inne badziewie ;)
    • Robert 2021-03-24 18:35:49
      A Ty prowadzisz Jego księgi rachunkowe oczywiście, czy może powiedział Ci o tych milionach. Nie wiem czemu sama nie prowadzisz takiego sklepu.? Nie chcesz zarabiać milionów?
    • Aga 2021-03-24 18:42:40
      Tylko branża budowlana potrzebuje te sklepy do zakupów materiałów
    • Joanna 2021-03-24 19:24:27
      Nie chcę być złośliwa, ale proszę sobie wyobrazić usterkę np spłuczki wc, albo gniazdka ,korków itd... taaa.. niech zamkną wszystko a ludziom w blokach niech cieknie przez 2tyg. Życzę pomyślunku.
    • Kris 2021-03-25 10:54:05
      Wyperd.......j
  • Anonim 2021-03-24 19:00:26
    Powinni zamknąć wszystkiego kościoły w całej polsce bo tam jest największe zbiorowisko ludzi powyżej 50 osób i księża w kościołach każą ludziom zdejmować maski na mszy i dodatkowo każą siedzieć jeden obok drugiego i przez to co jest w kościołach jest bardzo dużo zakażeń oraz ograniczyć ruch po mieście dla seniorów czyli osoby powyżej 65 lat
  • GGK 2021-03-24 19:06:42
    I co to da jak ludzie się będą pałętać po marketach sporzywczych a tam wirus nie atakuje powinni od niedzieli zrobić pełny lockdown wszystko zamknąć na 2 tygodnie mogli to zrobić w tamtym roku ale im się nie chciało a tak nie wiadomo ile się jeszcze to będzie ciągnąć
  • Daniel 2021-03-24 21:00:32
    Najwyższy czas i pora. Otwartymi pozostawić apteki, drogerie, sklepy spożywcze, banki, pocztę oraz działalności strategiczne. Reszta do domu. Zakupy można robić z domu. Bez paneli, farby czy kwiatków na balkon można żyć. Czy w czasach kiedy nasi bliscy umierają, a służba zdrowia remont jest najważniejszy? Argumenty o pękniętym wężyku są nietrafione. Jeśli pęknie w nocy to biegniesz do Castoramy? W przeciwnym wypadku nigdy tego nie opanujemy.
    • Piotr 2021-03-24 22:37:02
      Nie pobiegnę po wężyk w nocy. Zakręcę zawór wody i do sklepu polecę z samego rana, a nie za dwa tygodnie. Zamknięcie sklepów budowlanych uderzy w tych, którzy robią np. Tzw. Wykończeniowkę. To oni zazwyczaj kupują za swoje pieniądze klientowi materiały, bo klient się na tym nie zna. Malo tego czesto pracuja na czarno i oni nje będą objęci żadną tarczą. Zamknięcie sklepów budowlany zahamuje inwestycje, które są lokomotywą rozwoju gospodarczego.
      • Daniel 2021-03-25 09:43:51
        To, że ktoś pracuje na czarno nie jest argumentem. To zwyczajny oszust i trudno oczekiwać abyśmy wspierali oszustów tarczami. Nic w nikogo nie uderzy ponieważ remonty robiliśmy, robimy i robić będziemy. Co najwyżej przeciągną się one w czasie. Potrzebne materiały można kupić przed lockdownem.
    • Iwona 2021-03-25 05:51:26
      Pomyśl logicznie. Jakakolwiek awaria hydrauliki w bloku, to przy zamknietych sklepach budowlanych, brak wody/ ogrzewania w pionie do momentu ich otwarcia? Módl się, żeby Ciebie to nie spotkalo!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.238.174.50