Tesco to nowy Klient SEGRO w Europie Centralnej. Umowa między firmami dotyczy budowy nowego obiektu typu BTS, w którym znajdzie się powierzchnia do magazynowania suchej żywności wielkości prawie 29 tys. mkw. oraz 2 tys. mkw. części biurowej. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Budynek powstaje na terenie wielkości 10,8 hektara. Już na etapie budowy, której generalnym wykonawcą jest firma Goldbeck, SEGRO dba o to, aby realizować swoje strategiczne założenie, jakim jest minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko naturalne, m.in. poprzez segregację odpadów, zminimalizowanie zużycia wody czy zmniejszenie emisji CO2 przez maszyny budowlane.

Docelowo budynek będzie mógł zostać rozbudowany o część magazynową do obsługi świeżej żywności i dodatkową infrastrukturę dla samochodów ciężarowych. W magazynie znajdzie się 28 stacji przeładunkowych dla przyjęć towarów i 32 stacje dla transportów. Na parkingu zaplanowano miejsce dla 50 samochodów ciężarowych (w przyszłości nawet dla 90), a ich kierowcy skorzystają ze znajdującego się na terenie warsztatu oraz myjni. Dla 400 pracowników, którzy znajdą pracę w nowym centrum dystrybucyjnym Tesco (200 na umowę o pracę i 200 tymczasowo, w okresach wzmożonej pracy), przewidziano 160 samochodowych miejsc parkingowych oraz 30 miejsc na rowery pod wiatą. Znajdująca się w pobliżu ścieżka rowerowa z pewnością zachęci część personelu do aktywnych dojazdów do pracy. Bezpieczeństwo zarówno pracowników, jak i mienia Tesco, zapewni rozbudowana instalacja CCTV, obejmująca swoim zasięgiem cały magazyn oraz teren zewnętrzny.

- Nowe centrum w Komornikach koło Poznania dołączy do dwóch istniejących obiektów tego typu, które znajdują się w Teresinie koło Warszawy i w Gliwicach. Dzięki doskonałej lokalizacji centrum powstającego w parku SEGRO, o 12,9 proc. skróci się roczny kilometraż samochodów ciężarowych Tesco, co wpłynie na obniżenie współczynnika emisji dwutlenku węgla aż o 6,7 proc. Tym samym nasza firma nie tylko zoptymalizuje swoje procesy dystrybucji, co przełoży się na większą efektywność biznesową, ale także pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne - mówi Adam Manikowski, dyrektor zarządzający Tesco Polska

- Jesteśmy dumni, że do grona znakomitych klientów SEGRO w regionie Europy Centralnej dołączyła firma Tesco. Niewątpliwie jednym z kluczowych czynników związanych z wyborem naszej oferty była dogodna lokalizacja parku w Komornikach, gwarantująca efektywną dystrybucję na terenie Polski, ale także u naszych zachodnich sąsiadów. O unikalnej jakości tego położenia świadczy bezpośrednie sąsiedztwo autostrady A2, stanowiącej korytarz tranzytowy między Europą Wschodnią, a Zachodnią, oraz usytuowanie w centralnym regionie Polski. Widzimy rosnące znaczenie oraz potencjał Wielkopolski, dlatego też planujemy nadal rozwijać naszą ofertę w tym regionie – dodaje Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki docelowo, wraz z ukończeniem projektu dla Tesco, zaoferuje klientom ponad 206 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Park zlokalizowany jest 10 km od centrum Poznania, przy autostradzie A2 oraz w pobliżu drogi ekspresowej S5, będącej zachodnią obwodnicą stolicy Wielkopolski. W tym regionie SEGRO posiada jeszcze jeden kompleks: SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl