Spółka prognozuje, że w 2014 r. skonsolidowane przychody wyniosą ponad 450 mln zł, zaś wskaźnik EBITDA przekroczy 45 mln zł. Dodatnia EBITDA oczekiwana jest w 2011 r. i ma wynieść 12 mln zł przy skonsolidowanych przychodach na poziomie 250 mln zł. Zakładane wzrosty dotyczą wyników wygenerowanych na bazie rozwoju sieci Sphinx i WOOK, nie uwzględniają potencjalnych przejęć i innych projektów realizowanych przez spółkę oraz zdarzeń jednorazowych.

Spadek przychodów ze sprzedaży był wynikiem trudności, jakie Sfinks przechodził na przełomie lat 2008 i 2009 oraz złożenia wniosku o upadłość. Efektem tego były wypowiedzenia umów najmu lokali i zamknięcie 17 restauracji. Sfinks rozpoczął rozbudowę sieci w grudniu ubiegłego roku otwarciem restauracji Sphinx w CH Malta w Poznaniu. W kwietniu br. zainaugurowały działalność dwie kolejne - Sphinx i WOOK w Porcie Łódź. Otwarte restauracje prowadzone są w nowym modelu franczyzowym, który do końca czerwca będzie obowiązywać we wszystkich franczyzowych restauracjach zarządzanych przez Sfinks Polska. Spółka planuje dynamiczny wzrost sieci na bazie rozwoju marek Sphinx i WOOK od 2011 r. - do ponad 150 w 2011 r. i ponad 250 w 2014 r.

- Zamknęliśmy najtrudniejszy rok w historii Sfinksa. Dzięki determinacji i sprawności kolejnych zarządów, od marca ubiegłego roku zapoczątkowanych zostało wiele pozytywnych zmian, w wyniku których Sfinks będzie mógł się rozwijać i systematycznie poprawiać wyniki. Nowe zasady współpracy z franczyzobiorcami, realizacja dostaw w oparciu o umowy centralne oraz wdrożony program poprawy jakości i efektywności stanowią silne podstawy, na których będą mogły rozwijać się zarówno nasze dotychczasowe sieci, jak i inne projekty pojawiające się w przyszłości - komentuje Mariola Krawiec-Rzeszotek, prezes zarządu Sfinks Polska SA. - W tym roku skupiamy się na zakończeniu działań naprawczych oraz przygotowaniu spółki do dynamicznego rozwoju od 2011 r. Wdrażane będą nowe usługi w ramach już istniejących restauracji, a także pojawią się pierwsze restauracje typu express działające w segmencie fast casual dining. Nasza strategia zakłada, że Sfinks będzie multibrandową międzynarodową firmą gastronomiczną, dlatego równolegle przygotowujemy się do rozwoju w Polsce i na rynkach zagranicznych.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl