Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Suchański, Żabka na #EEC2020: Kluczem do cyfrowej przyszłości jest edukacja

  • dlahandlu.pl
  • Autor: dlahandlu.pl
  • Data: 03-09-2020, 09:38
Pandemia wymaga od ludzi i od firm elastyczności. W przypadku organizacji, oznacza to szybkie podejmowanie, a w przypadku osób, umiejętność dokonywania zmian związanych z zawodem czy nauką. To, czy wykorzystamy szanse, jakie niesie cyfryzacja, zależy od edukacji. System edukacji musi się zmienić – mówił Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska, podczas panelu Gospodarka ery cyfrowej, jaki odbył się pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Suchański, Żabka na #EEC2020: Kluczem do cyfrowej przyszłości jest edukacja
Tomasz Suchański, prezes Żabka Polska

Tomasz Suchański przyznał, że pandemia przyspieszyła w firmie Żabka wiele decyzji. Jako przykład podał wdrożenie usług: click&collect oraz home delivery.

- Myślę, że zachowania klientów pozostaną z nami. Ludzie się przyzwyczajają do pewnych rzeczy, zasmakowali pewnych rozwiązań i przy nich pozostają. Idąc w tym kierunku podążamy za klientem, chcemy być bardziej cyfrowi i dawać im rozwiązania, które będą ich satysfakcjonować – mówił Tomasz Suchański. 

Jak podkreślił, pandemia wymusza elastyczność, zarównona firmach, jak i na ludziach. - Jeśli chodzi o organizacje, wiąże się to z szybkością podejmowania decyzji, a jeżeli chodzi o osoby, to elastyczność oznacza umiejętność dokonywania zmian, związanych np. ze zmianą zawodu czy nauki. Automatyzacja i cyfryzacja sprawi, że w przyszłości zniknie ponad 75 mln miejsc pracy, ale w to miejsce stworzy ponad 130 mln zupełnie nowych, które jeszcze dziś nie istnieją. To pokazuje skalę problemów i szans. To, czy wykorzystamy te szanse zależy od edukacji - dodał.

Jego zdaniem, system edukacji musi się zmienić. – Jako zarządzający przedsiębiorstwami nie powinniśmy od edukacji uciekać. Powinniśmy ją promować i staramy się to robić współpracując z uniwersytetami, tworząc programy dla studentów – podkreślił prezes Żabka Polska.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partnerzy serwisu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!