Piąta stacja z logo firmy Total rozpoczęła działalność w miejscowości Łęknica (woj. lubuskie), w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Niemcami niedaleko od Cottbus, w pobliżu drogi krajowej nr 12. To już druga placówka Total zlokalizowana przy granicy z naszym zachodnim sąsiadem, po stacji w Słubicach.

fot. mat. pras.
Nowy obiekt posiada w ofercie wszystkie rodzaje paliw, czyli benzynę Super 95, olej napędowy, autogaz oraz paliwa uszlachetnione: benzynę Total Excellium 98 i ON Total Excellium Diesel.

Dotychczasowe tempo rozwoju sieci stacji Total w Polsce wydaje się niezbyt imponujące, bo po ośmiu miesiącach od uruchomienia pierwszych dwóch stacji dołączyły do nich zaledwie trzy kolejne, a przypomnijmy, że wchodząc do Polski Total zapowiadał budowę sieci minimum 100 stacji w ciągu dwóch lat. Prawie jedna trzecia tego okresu już za nami, a liczba funkcjonujących stacji z logo francuskiego giganta wciąż nie rzuca na kolana.

Francuska firma zachowuje jednak pełen spokój. Jakiś czas temu Magdalena Myszczyszyn, dyrektor działu stacji i hurtu paliw w firmie Total Polska zapewniała nas, że nie ma mowy o żadnym opóźnieniu w budowaniu sieci, a wszystko odbywa się zgodnie z założeniami.

- Wejście Total Polska na rynek stacji paliw zostało poprzedzone dogłębną analizą rynku oraz możliwości rozwoju. Rozwój sieci przebiega w zaplanowanym tempie, stale poszukujemy i prowadzimy rozmowy z następnymi partnerami biznesowymi. Nie przewidujemy przesunięcia terminu stworzenia sieci 100 stacji paliw - przekonywała.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl