Visa ogłosiła właśnie, że do grona jej partnerów obsługujących płatności transgraniczne na całym świecie dołączyła spółka TransferWise. Ta globalna firma technologiczna będzie oferować swoim klientom dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego przekazywania środków na karty debetowe. Zintegrowana usługa, początkowo dostępna w Hiszpanii, ma z czasem zostać uruchomiona także w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Bułgarii. TransferWise zapewnia przejrzystą strukturę opłat ponoszonych w związku z przesyłaniem i otrzymywaniem płatności transgranicznych, dzięki czemu klienci zawsze wiedzą z góry, jakie będą koszty usługi. W 2020 roku TransferWise rozszerzy zakres współpracy z Visa i będzie oferować swoje rozwiązania za pośrednictwem Visa Direct na kolejnych rynkach – zarówno w Europie, jak i na całym świecie.

„Technologia zbliża nas wszystkich, jednak nadal istnieje wiele wyzwań przed którymi stoją pojedyncze osoby i małe firmy, które chcą przesyłać pieniądze w konkretne miejsce na świecie,” powiedział Bill Sheley, Global Head of Visa Direct. „Współpraca z TransferWise to kolejne działanie Visa, które ma na celu umożliwiać klientom wykonywanie płatności transgranicznych w sposób szybki i bezpieczny poprzez usługę Visa Direct”.

Visa współpracuje z instytucjami finansowymi, partnerami technologicznymi i liderami rynku płatności transgranicznych w tym z EMQ, MoneyGram i Remitly, nad upowszechnieniem usługi Visa Direct na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie środków na rachunki bezpośrednio na karty płatnicze w ponad 200 krajach za pośrednictwem sieci Visa.

„Celem TransferWise jest umożliwienie przesyłania pieniędzy na całym świecie – w najbardziej efektywny kosztowo, szybki i przejrzysty sposób”, powiedział Kristo Käärmann, CEO i współzałożyciel TransferWise. „Integracja z Visa Direct usprawni proces przekazywania środków, jeszcze bardziej przybliżając nas do realizacji wyznaczonych celów biznesowych”.

W ostatnim czasie Visa przejęła Earthport, spółkę wykorzystującą największą na świecie niezależną sieć przelewów międzynarodowych do świadczenia usług w obszarze płatności transgranicznych na rzecz banków, korporacji i firm świadczących usługi przekazu pieniędzy. Połączona oferta wykorzystująca możliwości Visa i sieci Earthport umożliwi klientom Visa Direct obsługę płatności push przez większość osób na świecie posiadających rachunek bankowy. Przyczyni się to do celu Visa, polegającego na połączeniu tysięcy instytucji finansowych i miliardów użytkowników na całym świecie jedną, uniwersalną siecią płatniczą.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl