Do Biedronek trafić mają ręcznie tkane torby wykonane przez rzemieślników ze społeczności Wayúu w departamencie La Guajira. Nad ich wyprodukowaniem pracowało ponad 600 kolumbijskich rodzin z rdzennej społeczności wywodzącej się z północy kraju, które po raz pierwszy miały okazję zrealizować tak duże zamówienie. Torby można nabyć w wybranych sklepach Biedronka w cenie 149 zł – do wyczerpania zapasów.

- Kolumbia jest krajem niezwykle bogatym w różnorodność. Chcąc przybliżyć naszym klientom zupełnie odmienne od europejskich smaki oraz lokalne rękodzieło, wprowadziliśmy szeroką ofertę produktów kolumbijskich. Każdy produkt reprezentuje określony region Kolumbii i promuje jego kulturę. Poprzez ofertę kolumbijską chcemy nie tylko rozszerzać doznania kulinarne naszych klientów, ale również promować i wspierać grupy etniczne tego pięknego kraju – tłumaczy Sylwia Bucka, dyrektor handlowa odpowiedzialna za ofertę kolumbijską w sieci Biedronka.

Kolumbijskie produkty w Biedronce

Kolumbia jest jednym z największych producentów kawy na świecie. To właśnie stąd pochodzą popularne ziarna kawy odmiany arabica, uprawiane wysoko nad poziomem morza, co sprawia, że mają słodką nutę oraz kwaskowy smak. Klienci Biedronki mogą nabyć kolumbijską kawę już od 24,99 zł za opakowanie.

W skład owocowej oferty kolumbijskiej w Biedronce weszły marakuje (1,99zł za szt.), banany Platan (7,99 zł/kg), awokado Hass (4,49 zł za szt.) oraz suszone banany, mango i ananas (4,99 zł za opakowanie).

W cenie od 12,99 zł za opakowanie nabyć można sery z mleka krowiego oraz paluszki serowe. Fani słodkości znajdą w ofercie m.in. ciasteczka kawowe (7,99 zł za opakowanie), marmoladę z jeżyn i kawy (9,99 za słoik) czy też ziarna kawy w czekoladzie (7,99 zł za opakowanie).

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl