"Jeżeli zarówno czynniki zewnętrzne jak i wewnętrzne będą sprzyjające, grupa nie wyklucza poszerzenia planów o kilkanaście dodatkowych lokalizacji. Większość nowych projektów, które maja być realizowane w 2010 r., jest już uzgodniona co do lokalizacji i warunków realizacji. W Polsce będą to głównie otwarcia salonów partnerskich Empiku w mniejszych miastach, szkół językowych oraz kolejne sklepy marek odzieżowych ze średniej półki cenowej (mainstream): New Look, Peacocks czy River Island. W Rosji planowane są otwarcia Smyka, szkół językowych oraz sklepów River Island i Peacocks" - czytamy w raporcie.

Na Ukrainie grupa stawia na poprawę funkcjonowania istniejącej sieci sklepów oraz wzmocnienie struktur organizacyjnych. Obecnie, zarówno w Rosji jak i na Ukrainie, firma dokonuje selektywnego wyboru lokalizacji (tylko największe miasta), a w dywizji modowej skupia się na rozwoju sześciu najbardziej rentownych oraz atrakcyjnych dla klientów marek ze średniej półki cenowej tj. Peacocks, River Island i Aldo.

Na koniec 2009 r. z 74 sklepów Maratexu w Rosji 32 to sklepy Peacocks, a z 24 sklepów Maratexu na Ukrainie - 10 to sklepy Peacocks, a 7 - Aldo, w Polsce ze 112 sklepów Ultimate Fashion - 18 to Aldo, 4 - River Island,1 - Peacocks i 2 - New Look. W kolejnych latach planowane jest otwarcie po 4-5 sklepów New Look i Peacocks w Polsce.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl