W połowie marca sieci eksponowały produkty do sprzątania: "Wiosenne sprzątanie" (Tesco), "Tanie sprzątanie" (E.Leclerc) i "Sprzątaj z nami" (Selgros). W gazetkach wyeksponowane zostały mopy, wiadra, gąbki, ściereczki , detergenty do czyszczenia, mycia i polerowania. W Selgrosie na pierwszej stronie pojawił się odkurzacz Zelmera w cenie 306,27 zł brutto. Propozycja wiosennych porządków dotyczyła także ogrodu. W promocji dostępne były doniczki, konewki, kosiarki, rośliny ogrodowe, nawozy, zestawy mebli ogrodowych.

Wielkanocne akcenty zaczęły się pojawiać się w gazetkach już w połowie marca. "Kurczę ceny" to hasło z pierwszej strony gazetki sieci Polomarket, Intermarche proponowało "WielkąMoc okazji", Real podkreślał, że "Wielka Noc, małe ceny". Oprócz standardowych gazetek sieci wydały dodatkowe wielkanocne katalogi.

W świątecznej ofercie sieci najważniejsze były oczywiście jajka. Najtańsze jaja klasy M. można było kupić w Realu - Tip jajka kurze kl. M 10 szt. - 3,49 zł, do najdroższych należały Polskie Fermy jaja kurze bio organic 6 szt. w cenie 7,97 zł (Makro). Niezbędnym dodatkiem do wielkanocnych jaj jest majonez. Najczęściej promowany w tym czasie był Winiary majonez dekoracyjny 700 ml słoik. Najniższą cenę oferował Simply Market - 5,99 zł, tanio było też w Makro - 6,49 zł, pozostałe sieci promowały ten produkt w cenie 6,99 zł. Obok jaj na świątecznym stole króluje żurek. Najpopularniejsze w gazetkach były Winiary zupa w proszku żurek 52g i Krakus żurek 1L.

W tym czasie w gazetkach pojawiają się okolicznościowe ciasta: mazurki, makowce. A także dodatki do ciast w tym najczęściej promowana Bakalland masa krówkowa kajmak 400g - doskonała do mazurków (w cenie minimalnej 3,89 zł w sieci Eurocash), oraz twarogi w dużych opakowaniach (President twaróg śmietankowy 1kg).

Na wielkanocnym stole nie może zabraknąć pieczonych mięs, dlatego też do najczęściej promowanych produktów należały: Szynka wieprzowa bez kości 1kg luz, Schab wieprzowy bez kości 1kg luz i Karkówka wieprzowa bez kości 1kg luz. Obok w gazetkach pojawiała się Łowicz żurawina do mięs i serów 280g słoik.

Częściej niż zwykle promowane są przyprawy, dodatki: chrzan, olej, warzywa w konserwach: groszek, kukurydza, ogórki konserwowe. Czekoladowe jaja, zajączki, kurczaczki, wielkanocne opakowania standardowych produktów, wiklinowe koszyczki, ozdoby na stół - to tylko kilka z licznych świątecznych akcentów, które zawsze towarzyszą Wielkiej Nocy. W gazetkach promowane były także farbki i kalkomania do zdobienia jajek. W połowie kwietnia zaczyna się przygotowanie do Majówki, potem do Pierwszej Komunii. Gorący okres w gazetkach trwa.

Analiza przygotowana na podstawie gazetek do benchmarku Supermarket, Hipermarkety, C&C marzec 2012.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl