Netto rezygnuje z jaj z chowu klatkowego

Zapowiadana już wcześniej decyzja Netto o wycofaniu ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego podyktowana jest przede wszystkim troską o dobrostan zwierząt.

– Coraz więcej sieci sklepów i producentów żywności deklaruje rezygnację z jaj z chowu klatkowego w różnej perspektywie czasowej. W Netto postanowiliśmy nie czekać z tą decyzją. W trosce o dobrostan zwierząt już dziś wycofujemy te jaja z naszej oferty – mówi Witold Baran, dyrektor handlowy Netto Polska.

– Podejmując tę decyzję, kierowaliśmy się przede wszystkim odpowiedzialnością społeczną, jaką ponosimy jako firma, a także oczekiwaniami naszych klientów i ich otwartością na tego typu zmiany - dodał.

Polacy są gotowi zapłacić więcej za jaja?

Raport dotyczący wycofywania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego przygotowany w zeszłym roku przez fundację „Otwarte klatki” pokazuje, że Polacy przykładają coraz większą wagę do pochodzenia kupowanych jaj. Zgodnie z badaniami Biostat z lutego 2020 r. ponad 70 proc. ankietowanych deklaruje, że warunki hodowli kur są dla nich istotne przy wyborze jaj. Jednocześnie cena jaj traci powoli na znaczeniu podczas robienia zakupów na rzecz warunków, w jakich hodowane są ptaki – 71 proc. ankietowanych jest gotowych zapłacić więcej za jaja lub produkty zawierające jaja pochodzące z ferm zapewniających kurom lepsze warunki.

Oferta jaj w sklepach Netto

Obecnie oferta jaj sklepów Netto obejmuje jaja z chowu ściółkowego (rozmiar M i L – opakowanie 10 sztuk i 20 szt. – rozmiar M), jaja od kur z wolnego wybiegu (rozmiar M i L – opakowanie 10 sztuk), jaja bio (opakowanie 6 sztuk) oraz uchodzące za najsmaczniejsze jaja od kur zielononóżek (opakowanie 10 sztuk).

Sieć Netto pracuje także nad kolejnymi rozwiązaniami mającymi na celu zapewnienie dobrostanu zwierząt, od których pochodzą sprzedawane w sklepach sieci produkty.

Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl