W Tesco Polska zaczynają się zwolnienia grupowe
24 czerwca w Tesco Polska zaczynają się zwolnienia grupowe. Pracę starci prawie 1500 pracowników. Podczas poprzednich zwolnień (początek stycznia) było to 1300 osób.

30 maja sieć Tesco poinformowała, że zamyka w Polsce cztery sklepy i centrum dystrybucji w Komornikach. Sklepy, które zostaną zamknięte zlokalizowane są w Nowym Sączu (ul. Prażmowskiego), Rudzie Śląskiej (ul. 1 Maja), Starogardzie Gdańskim (ul. Zblewska) i Olsztynie (ul. Pstrowskiego).
4 czerwca OZ NSZZ "Solidarność" otrzymała pismo od sieci dotyczące grupowych zwolnień.
Szukasz lokalu handlowego do wynajęcia? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
Zwolnienia obejmą następujące grupy zawodowe:
- stanowiska podstawowe – maksymalnie 1 300 osób
- stanowiska sprawujące nadzór nad pracownikami – maksymalnie 180 osób
Zwolnienia grupowe odbędą się w dniach 24.06.2019 – 31.07.2019 r.
Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku/w innych jednostkach firmy.
Wszystkim pracownikom, którym nie zostanie złożona oferta pracy lub nie przyjmą złożonej oferty zostanie zaoferowane zawarcie porozumienia o rozwiązaniu umowę o pracę. Pracownikom, którzy nie przyjmą propozycji wręczane będą wypowiedzenia umów o pracę.
Rozpoczęły się już konsultacje dot. zwolnień które mogą trwać 20 dni.


Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.